Coinbase globalny lider płatności PayPal, utworzył początek nowej umowy, która pozwoli klientom PayPal zrobić więcej niż kiedykolwiek wcześniej z Bitcoin. PayPal aktywnie inwestuje w przyszłość Bitcoin.

Ponieważ ceny Bitcoin wahają się bardzo, ale jest to dobry czas, aby spojrzeć na prawdziwą wartość Bitcoin. We wtorek Coinbase ogłosił, że mają umowę z PayPal, gdzie amerykańscy użytkownicy PayPal będą w stanie sprzedać Bitcoin i otrzymać fundusze bezpośrednio na swoje konto PayPal. Według blogu korporacyjnego Coinbase to dopiero początek tego co będzie globalnym porozumieniem, które wpłynie na prawie 200 mln klientów firmy PayPal na całym świecie. Tysiące użytkowników Coinbase korzystających z systemu PayPal są w stanie teraz sprzedać Bitcoin a pieniądze z ich sprzedaży są przekazywane do portfela na PayPal. Przyjęcie Bitcoin będzie zależeć w dużej mierze od infrastruktury płatniczej i usług, która leży u podstaw każdej transakcji. Jeżeli będzie łatwiej i wygodniej kupować i sprzedawać Bitcoin tym więcej ludzi będzie to robić. Integracja wiodąca takimi usługami jak PayPal jest ważnym krokiem w celu ułatwienia dokonywania transakcji za pomocą Bitcoin. Coinbase używany będzie również po to by poinformować użytkowników o możliwości korzystania z karty kredytowej, aby kupić Bitcoin bezpośrednio. Oba systemy są obecnie w fazie testowej, ale możemy je zobaczyć na stronie Coinbase.com. PayPal jest jedną z firm, które w większym zakresie zawiera Bitcoin w swoim biznesplanie. PayPal zorganizował w listopadzie ubiegłego roku maraton hakerski o nazwie “Battlehack”, aby znalezć nowe sposoby na wykorzystanie Bitcoin i blockchain technologii.

Ponadto PayPal Venmo pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać Bitcoin, a jak niedawno ogłoszono PayPal pracuje nad nowym urządzeniem modułowym ze zgłoszeń patentowych specjalnie zaprojektowanych do użycia i przechowywania zdecentralizowanych walut cyfrowych takich jak Bitcoin, litecoin i dogecoin.