Centrom handlowym, hotelom, restauracjom i biurowcom w centrum Pekinu nakazano nie udostępniać miejsc dla działań promujących kryptowaluty

 

22.08.2018

 

Dokument, opublikowany w środę, wskazuje, że zarząd powiatu zakazał już komercyjnym nieruchomościom hostowania wydarzeń związanych z kryptowalutowymi i ich promocjami. Wiadomość została opublikowana 17 sierpnia przez dział usług finansowych Pekińskiej dzielnicy Chaoyang.

Urzędnik potwierdził w środę, że dokument jest autentyczny, dodając, że został wydany ze względu na ostatnie obserwacje działań promocyjnych prowadzonych w obiektach komercyjnych. Urzędnik nie podał dalszych szczegółów.

Na podstawie tego dokumentu dział usług finansowych zamierza jednak podjąć działania mające na celu ochronę bezpieczeństwa finansowego obywateli, wzmocnienie pozycji chińskiego juana jako waluty prawnej w Chinach oraz ustabilizowanie systemu finansowego kraju.

“Teraz dbamy o to żeby każde centrum handlowe, restauracja, hotel i oficjalny budynek nie zapewniało miejsca na wydarzenia, które promują kryptowaluty, i muszą zgłaszać do władz, jeśli takie działania zostały odkryte”