Japońskie Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) oficjalnie ogłosiło, że ​​uruchomi nowy system płatności oparty na Blockchain w 2020 roku

 

13.02.2019

 

Piąty co do wielkości bank na świecie pracuje nad projektem we współpracy z amerykańską siecią dostarczania treści Akamai, z zamiarem uruchomienia w pierwszej połowie 2020 roku.

Platforma “Global Open Network” ma wykorzystywać zasięg branżowy MUFG, aby umocnić swoją pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku płatności typu Blockchain.

MUFG i Akamai po raz pierwszy ogłosiły partnerstwo w maju ubiegłego roku, przedstawiając zarys globalnej sieci i wyznaczając datę rozpoczęcia kooperacji na rok 2018.

“Nowa sieć płatnicza będzie zróżnicowaną usługą płatniczą wyposażoną w interfejs, który może być wykorzystywany jako sieć komunikacyjna, oraz funkcje umożliwiające transfer i zarządzanie środkami za pośrednictwem technologii Blockchain” – wyjaśnia komunikat prasowy, dodając:

Pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów transakcyjnych dla wszystkich rodzajów usług płatniczych i może wesprzeć duży wzrost liczby transakcji.

W ostatnich miesiącach MUFG rozpoczęło różne projekty typu Blockchain, między innymi inicjatywę utworzenia sieci usług płatniczych z Brazylią za pomocą Ripple (XRP).

Źródło obrazu: 123rf.com