Oparta na języku bahrajńskim giełda kryptowalutowa zgodna z prawem Shariah Rain po raz pierwszy spełniła regulacje Banku Centralnego Bahrajnu (CBB)

 

27.02.2019

 

Rain, który został założony w 2016 roku, podobno stał się pierwszą giełdą, która uzupełni sandbox. Giełda podobno zdała dziś certyfikat zgodności z szariatem, 26 lutego, który był prowadzony przez wiodącą firmę konsultingową i audytorską Sharia, licencjonowaną przez bank centralny Bahrajnu, Biuro Przeglądu Shariyah (SRB).

W trakcie procesu kwalifikacji SRB zbadał usługę brokerską Rain i zdecydował, że usługi sprzedaży, kupna i opieki na giełdzie są zgodne z zasadami szariatu. Certyfikat Sharia ma obecnie zastosowanie do trzech kryptowalut – Bitcoina, Ethereum i Litecoina.

Na początku tego miesiąca CBB wprowadziło regulacje, aby umożliwić firmom Blockchain i krypto pracę w tym kraju, w oczekiwaniu na sformalizowane regulacje. Inicjatywa ma umożliwić firmom “przetestowanie ich rozwiązania na ograniczonej liczbie użytkowników przy ograniczonej liczbie transakcji”. W tym czasie tylko 28 firm zostało zatwierdzonych.

Wczoraj CBB wydało nowe regulacje kryptowalutowe dotyczące licencjonowania, zarządzania, zarządzania ryzykiem, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i środków zwalczania terroryzmu, zarządzania i bezpieczeństwa cybernetycznego.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, giełdy będą musiały mieć zwiększoną należytą staranność przy wejściu na pokład nowych klientów, a także specyfikacje zapewniające, że bezpieczne zaszyfrowane portfele depozytowe będą zawsze możliwe do odzyskania.

W lipcu 2018 r. Stellar podobno stał się pierwszym Blockchainem, który uzyskał certyfikat zgodności z Shariah w zakresie transferu pieniędzy i tokenizacji aktywów.

Źródło obrazu: 123rf.com