ADAB Solutions z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich planuje uruchomienie FICE – pierwszą islamską giełdę kryptowalutową, która będzie działać zgodnie z zasadami prawa szariatu

 

30.10.2018

 

Firma spodziewa się osiągnąć dzienny handel w wysokości 146 milionów dolarów i 4,4 miliarda dolarów obrotu miesięcznie do 2020 roku.

Nowy projekt nie został jeszcze uruchomiony, ale już zwrócił na siebie uwagę społeczności kryptowalutowej. Pierwsza Islamska Giełda Krypto została oznaczona jako numer jeden w ostatnio opublikowanym rankingu Coin Shark “TOP 10 projektów ICO, które stały się najbardziej przydatnymi pomysłami 2018.” Firma twierdzi, że ich produkt jest szansą na wejście do świata islamu. I że będzie to pierwsza na świecie giełda kryptowalut, która będzie działać w pełnej zgodności z zasadami finansów islamskich.

Oznacza to, że będą funkcjonowały dwa specjalne działy kontrolujące działanie platformy. FICE będzie posiadał specjalny Departament Finansów Islamskich i Radę Doradczą Szariat w swojej strukturze. Rada Doradcza Shariah zjednoczy słynnych islamskich ekspertów finansowych, którzy przeanalizują i potwierdzą, że każda z kryptowalut, które będą wymienione na FICE, są zgodne z prawem szariatu, więc muzułmańscy klienci, którzy chcą skorzystać z ich usług, mogą polegać na tych szacunkach. Według ADAB Solutions, różnica pomiędzy platformami wymiany konwencjonalnej i islamskiej polega na tym, że FICE nie będzie również spekulować ani manipulować rynkiem.

Eksperci zgłaszają stały wzrost finansów islamskich w ciągu ostatniej dekady. We wrześniu 2018 r. Daily News napisał, że roczny wzrost tego rynku wynosi 10-12 procent w ciągu ostatnich 10 lat. Co więcej, analizy przeprowadzone przez Thomson Reuters w lipcu 2018 r. Oszacowały wartość finansów islamskich na 2,2 biliona dolarów. Zauważyli również, że branża jest rozproszona w ponad 60 krajach. Eksperci przewidują, że finanse islamskie wzrosną do 3,8 biliona dolarów w 2022 roku.

Według Pew Research Center na świecie żyje 1,8 miliarda muzułmanów, a liczba ta rośnie z każdym rokiem. Dlatego firma ADAB Solutions uważa, że ​​wybrała najlepszy czas na stworzenie Pierwszej Islamskiej Giełdy Ckrypto.

Źródło obrazu: 123rf.com