Rosja oficjalnie wprowadziła pierwszą implementację Blockchain na szczeblu rządowym

 

 

 

20.12.2017

Państwowy bank Sberbank ogłosił dziś, że współpracuje z Federalną Służbą Antymonopolową (FAS) w celu wdrożenia transferu i przechowywania dokumentów za pośrednictwem technologii Blockchain.

Według lokalnych źródeł, ruch ten stanowi pierwszy przypadek bezpośredniego wdrożenia przez rząd technologii Blockchain.

Jeśli chodzi o szersze implikacje tej decyzji, Andrey Tsarikovskiy, sekretarz i zastępca szefa FAS, oświadczył w komunikacie prasowym Sberbank:

Nasz kraj otwiera się na nowe możliwości dla gospodarki dzięki wykorzystaniu zaawansowanej wiedzy i technologii. Wprowadzenie systemu w rzeczywistość oznacza, że ​​nie jesteśmy tylko jednym z pierwszych faktycznych użytkowników Blockchain dla rządu na świecie, ale także [jesteśmy pionierami w jego wykorzystaniu] jako praktycznego narzędzia do dalszego rozwoju.

Rosyjski rząd wykazuje ciągłe zainteresowanie rozwojem technologii Blockchain w kraju od kilku lat. W czerwcu tego roku prezydent Władimir Putin spotkał się z Vitalikiem Buterinem, twórcą Ethereum. W sierpniu państwowy bank VEB podpisał umowę z Fundacją Ethereum na rozwój programów edukacyjnych o tematyce Blockchain w tym kraju.