Port lotniczy Brisbane (BNE) wkrótce stanie się pierwszym terminalem lotniska kryptowalutowego, według doniesień lokalnych mediów

 

 

 

25.01.2018

Lotnisko współpracuje z lokalnymi i międzynarodowymi firmami, aby cała terminalowa kryptowaluta była przyjazna, ze sklepami, kawiarniami i restauracjami akceptującymi Bitcoina, Ethereum i Dash.

Przejście na waluty cyfrowe przez lotnisko ma sens, ponieważ rośnie liczba inwestorów na tym rynku. Według Roela Hellemonsa, dyrektora generalnego ds. planowania strategicznego i rozwoju:

Wiele osób na całym świecie zarabia na inwestycjach w kryptowaluty, a wiele z nich podróżuje po całym świecie, więc warto zaoferować cyfrowe waluty na naszych terminalach.

Port lotniczy będzie współpracował z TravelbyBit, systemem płatności kryptowalut, aby umożliwić podróżującym możliwość zakupów cyfrowych.

Ten ruch podkreśla przyjazne podejście Australii w stosunku do kryptowalut i cyfrowych metod płatności, pomimo negatywnych perspektyw napływajacych z innych krajów. Dzięki niedawnemu zakazowi w Chinach i zagrożeniom w Korei Południowej, otwartość polityki australijskiej przyjdzie jako pożądana zmiana dla inwestorów kryptograficznych.