Prawdopodobnie pierwszy na świecie bank dedykowany Bitcoin, został otwarty w centrum Wiednia, w Austrii, jak można wyczytać na anglojęzycznej austriackiej stronie internetowej

 

 

Bank jest własnością berlińskiego start-upu blockchain, Bit Trust Services, i nazywa się Bitcoin-Bank. Instytucja ta ma na celu ułatwienie kupna i sprzedaży BTC oraz uczynienie tych transakcji bezpieczniejszymi. Bankomaty banku mają oferować możliwość wymiany Bitcoin na euro i odwrotnie.

 

Bank udziela również informacji o walucie wirtualnej. Magdalena Isbrandt, dyrektor zarządzający Bit Trust, powiedziała stacji  ORF, że cyfrowe transakcje walutowe są szybsze niż w przypadku innych transakcji i mogą być wykonywane bez pośrednika.

 

– Wartość i pieniądze mogą być wysyłane bezpośrednio pomiędzy użytkownikami –  powiedziała.

 

Andreas Petersson, współzałożyciel BTC Austria, powiedział, że główną zaletą waluty cyfrowej jest anonimowość.

 

– Jeśli mam płacić on-line w BTC, zyskuję znaczną prywatność – zauważył Petersson.

 

Powiedział także, że sprzedawca nie posiada swojej osobistą karty kredytowej. Płacąc za towary cyfrowe, takie jak gry komputerowe, kupujący nie mają poczucia, że przekazali komuś wszystkie swoje dane prywatne, dodał.

 

Bitcoin rozwija się Wiedniu

 

Pierwszy bankomat Bitcoin w Austrii został udostępniony trzy lata temu. Wiedeń ma obecnie ponad 20 punktów sprzedaży, w których akceptuje się BTC (restauracje, kawiarnie i bary).

 

Zgodnie ze strona internetową Bit Trust Services, firma jest nie tylko inwestorem w Bitcoin i blockchain, ale rozwija nowe koncepcje w tym sektorze. Oferuje pomoc z bankomatami BTC, systemami płatniczymi, kartami prepaid BTC, talonami, itd.

 

Założycielami firmy są bracia Mathias i Oliver Roch. W latach dziewięćdziesiątych, opracowali oni opatentowaną metodę badawczą dla stabilności sytuacji i testowania systemów, takich jak maszty oświetleniowe, systemy sygnalizacji i znaki drogowe.

16.02.2017