Jakiś czas temu Roger Ver powiedział, że Lightning Network nadal nie została przetestowana i to może spowodować, że odniesienie sukcesu zajmie jej dużo czasu. W tamtym momencie miał rację

 

 

Ostatnie doniesienia CNN mówią o pomyślnym teście, wykorzysującym testnet coins Bitcoin, przeprowadzonym przez deweloperów z Blockstream.

 
Podczas testu, deweloperzy użyli obrazka demo kota. Jak widać na filmie, deweloper posługuje się kombinacją bitcoind i lightningd, narzędzia deamon Bitcoin i Lightning i kupuje obrazek kota, który Rusty Russell sprzedaje. Niektóre z informacji w wideo mogą być trudne do zrozumienia, dlatego postaramy się wszystko wyjaśnić.

 
Christian Decker musi zapłacić za swój Lightning za pomocą jednostek Bitcoin. Potrzeba początkowego potwierdzenia z sieci Bitcoin. Te same jednostki mogą być używać w wielu miejscach w sieci (chodzi o bezpieczne transakcje poprzez wyłączenie ich z głównego łańcucha). Kiedy zapłacono już za Lightning Network, Chris może otworzyć “kanał” z towarami i wysłać środki. W przyszłości sprzedający przez Lightning Network będą mieli możliwość skorzystania ze stabilnych nodów, aby zmieć płatność i zmniejszyć natężenie. Ale jak pokazano w wideo, transakcja testowa wymaga jednego ruchu.

 
Klient Lightning dostarcza potwierdzenia, że transakcja przebiegła pomyślnie. Jeśli taka firma, jak Newegg, używałaby tego oprogramowania do sprzedaży, z pewnością wysyłałaby dodatkowe potwierdzenia. Jednak, takie aplikacje stosuje się w celach finansowych, dla giełd, które również mogą korzystać z sieci dla wysyłania i otrzymywania Bitcoin. To mogłoby prowadzić do zwiększonej kontroli traderów Bitcoin.

 
W przyszłości deweloperzy web będą w stanie rozpocząć pracę nad sklepami opartymi na Lightning Network, jak podano w wiadomości od informatyków.
Znaleźliśmy kilka błędów oraz znanych FIXME, ale to tylko sprawia, że lightningd jest bardzo odporny na nieprawidłową konfigurację. Są elementy, które trzeba wygładzić oraz dokumentacja, którą trzeba sporządzić przed wydaniem serii 0,5.

 

10.10.16