Policja w mieście Nowy Tajpej aresztowała piętnastu obywateli podejrzanych o oszustwo kryptowalutowe

 

28.01.2019

 

Szef Oddziału Śledczego (CIB) Li Chi-hsun powiedział na konferencji prasowej, że piętnastu podejrzanych – w tym domniemany przywódca o nazwisku Lin – zostało aresztowanych w dwóch oddzielnych nalotach przeprowadzonych 9 stycznia i 17 stycznia.

Aresztowani podejrzani zostali oskarżeni o oszustwo, a sprawa została przekazana prokuratorowi okręgowemu w Tajpeju. Grupa rzekomo okradła ponad 30 osób w kraju, a ich łupem padło około 8,16 mln USD.

Podejrzani promowali token IBCoin, który miał stać się środkiem płatniczym dla branży rozrywki dla dorosłych. Domniemani oszuści ogłosili także swój program na Facebooku, publikując zdjęcia drogich samochodów i luksusowego stylu życia, aby przyciągnąć nowe ofiary.

Artykuł wyjaśnia, że ​​według CIB, Lin nabył tokeny za cenę 0,05 USD za sztukę w 2017 roku. Lin następnie rzekomo kazał swoim współpracownikom dokonać sprzedaży tokenów, gdy osiągną cenę 2-3 USD za jednostkę, obiecując wysokie zyski.

CIB poinformowało, że żadna ofiara nigdy nie otrzymała żadnego zwrotu z inwestycji, a token nie ma prawdziwej wartości, ponieważ “obecnie nie ma znanych firm, które używają IBCoin.”

Źródło obrazu: 123rf.com