Blockchain będzie jedną z technologii, które lokalne władze chińskie wykorzystają w remoncie lokalnej infrastruktury transportowej

 

27.03.2019

 

W nowych planach niedawno zatwierdzono referencyjny Blockchain, oprócz innych destrukcyjnych narzędzi, takich jak big data i Internet of Things (IoT), jako użytecznych do wdrożenia w prowincji Jiangsu, na północ od Szanghaju.

Wieloletni projekt o nazwie „Plan wdrożenia promocji rozwoju infrastruktury transportowej” ma na celu aktualizację zarówno sieci pasażerskich, jak i towarowych, w celu zmniejszenia zanieczyszczenia i zwiększenia wydajności.

Blockchain pojawi się w obszarze danych logistycznych. Wstępne tłumaczenie brzmi:

„Energicznie rozwijaj skuteczną logistykę, Internet + wykorzystuj w pełni mobilny Internet, Internet przedmiotów, przetwarzanie w chmurze, big data, blockchain i inne technologie, aby promować poprawę tradycyjnej organizacji transportu ładunków i skuteczną integrację różnych środków transportu”

Państwowe projekty Blockchain nie są niczym nowym w Chinach, z różnymi lokalnymi i krajowymi programami mającymi na celu wdrożenie technologii w takiej czy innej formie.

Towarzyszą im inicjatywy korporacyjne, które w tym miesiącu obejmowały detalicznego giganta Alibaba, współpracującego z Aerospace Information Co., w celu dalszego rozwoju Blockchain.

W ramach transportu Shenzhen zaczęło wydawać pierwsze w Chinach elektroniczne faktury na metro za pomocą Blockchaina w zeszłym tygodniu.

Niezależnie od tego badania wykazały, że Chiny przewodzą obecnie na liście krajów na świecie z największą liczbą patentów Blockchain.

Źródło obrazu: 123rf.com