Bakkt, platforma aktywów cyfrowych wspierana przez nowojorską giełdę (NYSE), nabyła pewne aktywa w spółce Rosenthal Collins Group (RCG), zajmującej się sprzedażą instrumentów finansowych

 

15.01.2019

 

W poście, dyrektor generalny Bakkt, Kelly Loeffler, zasugerowała, że najnowszy ruch firmy jest częścią ambitnych planów Bakkta, aby stać się pierwszym zintegrowanym i instytucjonalnym rynkiem giełdowym z rozwiązaniami dla depozytariuszy.

Loeffler podkreśliła również, że przejęcie oznacza, że ​​firma spowalnia operacje w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez Amerykańską Komisję Handlu Towarami (CFTC) w celu wprowadzenia regulowanego handlu na rynkach kryptowalut. Loeffler stwierdził:

“Nasza misja wymaga znacznych inwestycji w technologię, aby stworzyć innowacyjną platformę, a także specjalistyczną wiedzę na temat rynków finansowych, aby zapewnić najbardziej zaufany ekosystem fintech dla zasobów cyfrowych”

Nabycie aktywów w RCG rzekomo rozszerzy zarządzanie ryzykiem i operacje skarbowe Bakkt o systemy i wiedzę specjalistyczną, a także przyczyni się do spełnienia wymogów regulacyjnych Bakkt, takich jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML) i znajomość polityki klienta (KYC), napisała Loeffler.

Założona w 1923 r., firma RCG jest niezależnym handlowcem, który ogłosił, że sprzedaje swoje konta klientów wiodącemu maklerowi towarowemu Marex Spectron w grudniu 2018 r.

Ostatnie oświadczenie o nabyciu zostało złożone po docelowej dacie uruchomienia Bakkt, która została ustalona na 24 stycznia. Jednak Bakkt prawdopodobnie nie będzie mógł rozpocząć swojej pracy w tym terminie ze względu na 30-dniową zasadę CFTC – informacja zwrotna dostępna dla ogółu społeczeństwa na temat wniosku.

Bakkt został po raz pierwszy ogłoszony w sierpniu 2018 r., przez giełdę Intercontinental Exchange (ICE), która prowadzi 23 wiodące globalne giełdy, w tym NYSE. 31 grudnia ICE poinformował, że zaktualizuje datę uruchomienia  Bakkt na początku 2019 r. Zgodnie z procesem i harmonogramem CFTC.

Źródło obrazu: 123rf.com