Fidelity Digital Assets, cyfrowe skrzydło walutowe amerykańskiego giganta usług finansowych Fidelity, jest obecnie dostępne dla wybranej grupy klientów

 

11.03.2019

 

W tweecie firma napisała:

“Jesteśmy z wybraną grupą kwalifikujących się klientów i będziemy nadal rozwijać się powoli. Nasze rozwiązania koncentrują się na potrzebach funduszy hedgingowych, biur rodzinnych, emerytur, fundacji, innych inwestorów instytucjonalnych”

Firma Fidelity ogłosiła pod koniec stycznia, że ​​platforma była na końcowym etapie testowania nowej usługi zasobów cyfrowych. Przedsiębiorstwo stwierdziło, że od momentu ogłoszenia w październiku 2018 r. Rozwija swoją platformę w celu spełnienia norm instytucjonalnych w zakresie handlu i przechowywania, a także wymogów regulacyjnych.

W rozmowie z CNBC w tym tygodniu szef działu Fidelity Digital Assets, Tom Jessop, powiedział, że firma jest już dostępna, ale nadal pracuje nad różnymi częściami platformy. Zauważył, że chociaż niektórzy użytkownicy są na platformie od stycznia, inni mogą czekać do września, ponieważ “tak naprawdę zależy od faktów i okoliczności każdego klienta”

Jessop dodał także, że rynek niedźwiedzi w ubiegłym roku nie miał wpływu na rozwój firmy, chociaż stwierdził, że “jeśli założyłeś fundusz krypto na wysokości rynku, prawdopodobnie cierpisz teraz”

Według Jessopa zainteresowanie instytucjonalne kryptowalutami nadal rośnie pomimo bessy. Powiedział:

“Jeśli już, to są teraz tak samo zachęcani, jak wtedy, gdy ceny były wyższe”

Fidelity oświadczyło, że będą nadal powiększać bazę swoich klientów w miarę rozwoju firmy.

Fidelity aktywnie inwestuje w nowe technologie, które mogą skorzystać na zmieniającym się modelu biznesowym, podobno wydając 2,5 mld dolarów rocznie na nowe technologie, takie jak Blockchain i sztuczna inteligencja.

Źródło obrazu: 123rf.com