Aplikacje dla technologii Blockchain są prawie wszędzie. Od nieruchomości do finansów, a także zmian klimatycznych po linie kolejowe, technologia Blockchain stała się rozwiązaniem dla wielu problemów współczesnego społeczeństwa. Teraz technologia Blockchain może mieć również społeczny świat mediów

 

23.08.2017

 

Problemy społeczne

Media społecznościowe obiecały konsumentom pozbawiony cenzury sposób komunikowania się ze sobą. Platformy takie jak Facebook, Twitter i Instagram zostały opracowane jako sposób bezpośredniej interakcji konsumentów. Jednak obietnice nie została spełnione. Platformy mediów społecznościowych stają się coraz bardziej cenzurowane, zarówno przez właścicieli, jak i przez przepisy rządowe.

Prywatność jest również poważnym problemem, ponieważ użytkownicy są śledzeni przez portale, które zbierają informacje o każdym ich ruchu. Zamiast chronić klientów mediów społecznościowych zezwalają na ograniczoną prywatność w celu zwiększenia rentowności platformy. Użytkownicy nie są już w stanie kontrolować, kto widzi ich treść.

Oba te problemy są spowodowane scentralizowanym charakterem mediów społecznościowych. Ponieważ te firmy stały się gigantami korporacyjnymi, ich scentralizowana struktura zapewnia jedno miejsce, gdzie dane dla użytkowników są łatwo wykorzystywane i łatwo poddawane cenzurze oraz sprzedawane innym firmom.

Walka z olbrzymami

Technologia Blockchain jest idealna, aby poradzić sobie z tymi dwoma kwestiami. Poprzez zdecentralizowanie korporacyjnych mediów społecznościowych technologia Blockchain usuwa centrum odpowiedzialne za cenzurę i wycieki danych.

Media społecznościowe na zdecentralizowanym protokole typu peer-to-peer pozwolą użytkownikom na wzajemną interakcję. Informacje na Blockchainie, byłyby całkowicie bezpieczne, eliminując problematyczne kwestie.

Ponadto przenoszenie mediów społecznościowych na technologię Blockchain umożliwiłoby decentralizację, tworząc platformę pozbawioną cenzury, w której użytkownicy mogliby wyrażać swoje zdanie bez obaw o zablokowanie przez korporację. Taki system przyniesie rezultaty, jakimi powinny być media społecznościowe.

Jedna firma onG.social tworzy zdecentralizowany system mediów społecznościowych, w którym użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wszystkich kanałów społecznościowych z jednego, zdecentralizowanego i bezpiecznego źródła. Założyciel Christopher Kramer powiedział:

“Blockchain przekształca media społecznościowe poprzez odporną na cenzurę technologię, która każe każdemu kontrolować ich dane i zarabiać bez potrzeby kontroli na najwyższym poziomie”.

Blockchain i gospodarka

Agencje reklamowe, witryny internetowe i social media ograniczają użytkowników, aby zwiększyć przychody, podczas gdy użytkownicy dostają grosze za treści portale zarabiają krocie na nich.

Systemy scentralizowane czerpią zyski z konsumentów, podczas gdy użytkownicy sami nie są w stanie znaleźć możliwości zarabiania na swoich materiałach, poza sprzedażą przestrzeni reklamowej. Sama treść jest własnością firmy i wykorzystana przez scentralizowaną platformę daje ogromne zyski.

Technologia Blockchain może zaoferować proste rozwiązanie tego problemu. Stworzenie platformy, która umożliwia użytkownikom interakcję ze sobą za pośrednictwem koncentratora platformy takiej jak WildSpark.me firmy Synereo, przynoszą zyski z powrotem do użytkownika.

Te nowe platformy Blockchainowe tworzą wewnętrzne tokeny mające na celu zachęcanie użytkowników do usuwania cenzury nażuconej przez korporacje i rządy.
Zdolność technologii Blockchain do zastąpienia scentralizowanych korporacji maszynami i rozpowszechniania treści i zysków dla użytkowników może stworzyć idealną burzę dla nowych zakłóceń w social media.

Blockchain i przestępczość cyfrowa

Ostatnim elementem prywatności i odporności na cenzurę, którą należy wziąć pod uwagę, jest przestępczość cyfrowa. Chociaż wielu użytkowników po prostu szuka systemu, który pozwala im publikować i udostępniać bez scentralizowanej cenzury, inni mogą próbować użyć systemu Blockchain w celu prowadzenia działalności przestępczej.

Zagrożenia związane z cyberprzestępczością są prawdziwe, a media społecznościowe stały się olbrzymim czynnikiem powodującym przestępczość. Oszałamiające 81% przestępstw internetowych ma miejsce w mediach społecznościowych, co oznacza, że ​​bezpieczeństwo technologii Blockchain może w rzeczywistości być rajem dla przestępców.

Jednak mimo, że technologia Blockchain dostarcza użytkownikom treści pozbawione cenzury, budowanie zachęcających struktur w platformach społecznościowych może rozwiązać problem związany z cyberprzestępczością. Używając wewnętrznych tokenów, aby nagradzać “dobre” stanowiska i usuwać “złe”, oparte na weryfikowalności, platformy takie jak onG.social i WildSpark mogą po prostu ukrócić proceder za pośrednictwem opinii użytkowników.

To rozwiązanie ma na celu ograniczenie fałszywych wiadomości i cyberprzestępczości.