Popularna platforma gier online, Steam, rezygnuje z funkcji Bitcoin Payments, powołując się na chroniczne problemy związane z opłatami transakcyjnymi kryptowaluty i niestabilną ceną

 

 

 

07.12.2017

Od 6 grudnia firma nie będzie już akceptować płatności w kryptowalutach z powodu wysokich opłat i zmienności w cenie Bitcoina. Firma wskazała na podwyższone koszty płatności swoich klientów w ostatnich miesiącach, którzy mogli korzystać z platformy Steam, aby kupić i grać w różne gry.

Przykładowo opłaty transakcyjne naliczone klientowi przez sieć Bitcoina gwałtownie wzrosły w tym roku, osiągając w zeszłym tygodniu blisko 20 USD od transakcji (w porównaniu do około 0,20 USD, kiedy początkowo umożliwiliśmy płatności). Niestety, Valve nie ma kontroli nad opłatami powodującymi nieuzasadnione wysokie koszty zakupu gier przy płaceniu Bitcoinem, a wysokie opłaty transakcyjne powodują jeszcze większe problemy, gdy wartość samego Bitcoina dramatycznie spada.

W rezultacie opcja płatności z użyciem Bitcoina stała się “nie do utrzymania” dla Steam, przy czym firma obiecała “kontynuować prace nad rozwiązaniami wszelkich oczekujących problemów klientów, na które mają wpływ istniejące niedopłaty lub opłaty transakcyjne”.

W tym samym czasie Steam zasugerował, że może spróbować zaakceptować kryptowalutę w przyszłości.

Możemy w późniejszym terminie ponownie ocenić, czy Bitcoin ma sens dla nas i dla społeczności Steam.