Wkrótce będzie można przesyłać ludziom BTC za pośrednictwem WhatsApp, Telegram i SMS

 

26.03.2019

 

Będzie to możliwe dzięki Wuabit. Wuabit to portfel kryptowalutowy, który może działać w interfejsie czatu WhatsApp. Został on opisany przez jego twórców jako „agent oprogramowania” obsługiwany przez wyspecjalizowaną sztuczną inteligencję.

Prostota jest kluczowa dla programistów, więc chcą oni sprawić, aby nowa opcja była prosta i łatwa w użyciu. Jeśli chcesz wysłać Bitcoina do przyjaciela, wszystko, co musisz zrobić, to wpisać polecenia, takie jak „wyślij 0.05 BTC do Piotra”. To wszystko, portfel rozpozna następnie polecenie i wyśle ​​BTC od razu.

Publiczne testy beta rozpoczną się w przyszłym miesiącu. „Jesteśmy blisko ukończenia podstawowej usługi portfela, począwszy od BTC. Korzystając z WhatsApp / SMS / Telegram możesz łatwo uzyskać dostęp do tego portfela”, powiedział rzecznik prasowy firmy.

Nowy portfel ma doprowadzić do masowej adopcji. Rzecznik dodał, że „płatności kryptograficzne za pośrednictwem WhatsApp mogą wprowadzić do tej skomplikowanej przestrzeni większą liczbę nowych użytkowników, którzy wiedzą tylko, jak rozmawiać”. Dodał także, że „użyteczność jest kluczem i doskonałym narzędziem do adopcji.”

Wyścig ma na celu połączenie kryptowalut z platformami mediów społecznościowych, a Wuabit ma być jednym z pierwszych, którzy tego dokonają. Nie są jedyną firmą myślącą w ten sposób. Facebook stwierdził, że zamierzają uruchomić własną kryptowalutę, a Samsung wydał własny portfel kryptowalutowy.

Źródło obrazu: 123rf.com