Firma MasterCard ogłosiła niedawno, że firmy mogą dokonywać bezpośrednich transakcji biznesowych (B2B) w ramach swojej sieci opartej na technologii Blockchain

 

 

 

23.10.2017

Firma opublikowała ofertę “MasterCard Blockchain API”, a za kilka dni zadebiutuje w Money 20/20 Hackathon w Las Vegas.

Testowanie i walidacja zostały zakończone, a technologia oficjalnie będzie gotowa do użytku klientów już w przyszłym tygodniu. Ogłoszenie jest nieco ironiczne po hurtowym odrzuceniu przez firmę Bitcoina.

Technologia Blockchain została uznana jako doskonała możliwość transferu B2B z wielu powodów. Transfery Blockchain są w pełni prywatne i bezpieczne, a jednocześnie oferują elastyczność i skalowalność dla transakcji biznesowych. Według jednego z dyrektorów:

Łącząc technologię Mastercard Blockchain z naszą siecią rozliczeniową i powiązanymi regułami sieciowymi, stworzyliśmy rozwiązanie, które jest bezpieczne, czytelne i łatwe do skalowania.

Choć rozwiązanie to jest mocnym wykorzystaniem technologii Blockchain, ogłoszenie firmy może być postrzegane jako kopiowanie technologii innych systemów i platform. Technologia Blockchain, w ciągu ostatnich kilku lat, została skierowana na boczny tor technicznej rozmowy. Nagłe zainteresowanie i zastosowanie ze strony korporacji świadczy o świadomości potęgi systemów już zaprojektowanych przez inne firmy.