Österreichische Post, austriacka poczta, oferuje teraz możliwość wymiany Bitcoina, Ethereum, Dasha i Litecoina, dzięki współpracy z giełdą Bitpanda

 

 

 

17.07.2017

Informacja wpierw została podana przez giełdę Bitpanda w dniu 11.07, a następnie została potwierdzona przez samo Österreichische Post chwilę później w rozmowie z CoinDesk.

Następstwem współpracy jest możliwość zakupienia voucherów o wartości €50, €100 i €500 w 500 oficjalnych oddziałach firmy i u 1300 partnerów firmy pocztowej. Vouchery te mogą zostać wykorzystane do wymiany na kryptowaluty na platformie Bitpanda.

Mimo postrzegania takiej współpracy jako źródła sporego zysku obie strony nie potwierdzają dokładnych podziałów dochodów, generowanych w wyniku transakcji offline. Według lokalnego źródła informacji derStandard.at, Bitpanda oczekuje współpracy w celu zwiększenia wartości transakcji do 200 milionów euro, co może wynieść około 6 milionów euro z tytułu opłat za transakcje.

Nowa usługa nie wymaga, ani nie nakłada, żadnej weryfikacji tożsamości. Według Demutna “potrzebujesz tylko konta z ważnym adresem e-mail”.