Konferencja o tematyce Blockchain w Szanghaju została niespodziewanie zawieszona przez policję

 

12.04.2018

 

Jednodniowe wydarzenie, nazwane Globalnym Szczytem Fintech & Blockchain China 2018 i zorganizowane przez organizatora konferencji biznesowych o nazwie PTP International, zostało pierwotnie zaplanowane na 12 kwietnia.

Około południa czasu lokalnego w czwartek, poranna sesja została nagle przerwana przez policję, a wszyscy uczestnicy i organizatorzy wydarzenia zostali usunięci z sali. Popołudniowa sesja wydarzenia została również anulowana.

Według informacji podanej na stronie internetowej wydarzenie miało zawierać wystąpienia programowe, dyskusyjne i eksponaty z instytucji finansowych, projektów rządowych i kryptowalutowych.

Oficjalne powody, które doprowadziły do ​​nagłego zamknięcia, nie zostały ujawnione, pojawiły się plotki w internecie i na portalu społecznościowym Weibo, że inwestorzy zgłosili to zdarzenie na policję, ponieważ zainwestowali w projekt ICO i rzekomo stracił duże sumy pieniędzy.

Jednak w oświadczeniu medialnym dotyczącym tego problemu organizator wydarzenia zaprzeczył plotce i stwierdził, że konferencja jest zgodna z chińskimi przepisami:

PTP International oświadczyło:

Wciąż badamy przyczyny zamknięcia, a jak dotąd, wyjaśnienia złożone przez policję wynikają z ryzyka bezpieczeństwa, pracujemy nad rozwiązaniem kwestii rekompensaty dla uczestników imprezy. Konferencja jest zgodna z rozporządzeniem Chin i nie ma żadnego roadshow ICO