Nowa ankieta wśród menedżerów IT w dużych firmach w Wielkiej Brytanii wykazała, że ​​dokładnie połowa liczących się firm przechowuje zapasy kryptowalut z różnych powodów

 

16.02.2018

 

Nowe badania zlecone przez programistę Citrix wykazały, że 50% dużych brytyjskich firm posiada zapasy w kryptowalucie. Badanie, które zostało przeprowadzone we współpracy z One Poll, przeprowadziło badanie 750 decydentów IT w dużych brytyjskich firmach zatrudniających 250 lub więcej pracowników. Okazało się, że te firmy posiadają średnio 24 Bitcoiny. Spośród tych firm tylko 7% inwestuje w samego Bitcoina, a 93% w bardziej zróżnicowane portfele krypto. 54% kupiło Litecoin, 43% Ethereum, 33% Ripple i 29% Dasha.

Jeśli chodzi o główne powody takiego portfela, 40% twierdzi, że planuje używać kryptowalut do płacenia dostawcom, a 32% ma zamiar zapłacić za nie swoim pracownikom. Dodatkowe plany obejmują wykorzystanie kryptowalut wraz z inteligentnymi umowami lub innymi technologiami Blockchain (27%), w ramach pozyskiwania funduszy (21%) oraz do opłacania szkoleń, prac badawczo-rozwojowych lub innych działań demonstracyjnych (17%).

Połowa dużych brytyjskich firm magazynuje zapasy kryptowaluty w przeciwieństwie do wcześniejszych nieporozumień, badanie ujawnia, że ​​tylko 4% firm  twierdzi, że gromadzi je jako przygotowanie do ataku ransomware. 64% twierdzi jednak, że jego rosnąca wartość sprawi, że ​​firma będzie w jeszcze lepszej sytuacji finansowej za jakiś czas, a 31% uważa, że ​​zapas kryptowaluty może uczynić z firmy cel dla hakerów.