Południowokoreańscy ustawodawcy ujawnili projekty ustaw mających na celu opracowanie zasad dotyczących kryptowalut, początkowych ofert ICO i technologii Blockchain

 

12.07.2018

 

Ustawodawcy będą podobno wprowadzać projekty na nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, które odbędzie się od 13 do 26 lipca. Według the Korean Times, reprezentatywna Song Hee-kyung z czołowej partii opozycyjnej Liberty Party Korea (LPK) wezwała do regulacji na platformach handlowych w celu zapobiegania praniu pieniędzy, cyberprzestępczości i wyciekom danych osobowych.

Przedstawiciel Park Yong-jin z rządzącej Partii Demokratycznej Korei, Chung Tae-ok z LPK i Choung Byoung-gug z mniejszej opozycyjnej partii Bareun Mirae planują przedstawić swoje projekty ustaw w sprawie statusu prawnego waluty cyfrowej i wymagań dotyczących giełd.

Południowokoreańscy regulatorzy wprowadzają nowe zasady dla kryptowalut i Blockchaina

Oh Se-jung, lider grupy roboczej ds. Zagadnień kryptowalutowych Partii Bareun Mirae, podkreślił, że środki bezpieczeństwa muszą zostać wzmocnione.

Korea stopniowo zmienia swoje stanowisko wobec walut cyfrowych. W ubiegłym miesiącu rząd tego kraju ogłosił plany wycofania zakazu ICO, który rząd początkowo uchwalił we wrześniu 2017 r., Podczas gdy Ministerstwo Nauki i Technologii postanowiło wzmocnić współpracę z USA w posuwaniu naprzód “czwartej rewolucji przemysłowej” opartej na Blockchain.

Wcześniej w tym miesiącu Korea Południowa ogłosiła, że ​​opracowuje główne nowe standardy klasyfikacji branży dla branży Blockchain w kraju. Nowy system klasyfikacji, który podobno powinien zostać opracowany do końca lipca, będzie stanowił podstawę do formułowania polityki ukierunkowanej na promocję Blockchaina.