We wtorek, 16 stycznia, petycja w sprawie regulacji wirtualnych walut osiągnęła liczbę podpisów wymaganych do wymuszenia odpowiedzi ze strony rządu

 

 

 

17.01.2018

Internetowa petycja wzywająca rząd do ponownego rozważenia swojego stanowiska w sprawie regulacji kryptowalut znalazła się na stronie biura prezydenckiego w Korei Południowej 28 grudnia.

W dniu 16 stycznia petycja uzyskała ponad 212 700 podpisów. Według strony internetowej urzędu prezydenckiego, minimum wymagane do reakcji rządu wynosi 200 000, w związku z czym od urzędników oczekuje się reakcji na wnioski wymienione w petycji w ciągu najbliższych 30 dni.

W petycji prosi się rząd o zrzeczenie się proponowanych przepisów handlowych, które zrujnują “szczęśliwy sen”, który umożliwiły waluty cyfrowe.

Jednak petycja nadal wspiera niektóre regulacje kryptowalutowe Korei Południowej, takie jak banowanie anonimowych kont handlowych. Warto zauważyć, że największa giełda kryptowalutowa w Korei Południowej, Bithumb, również popiera “odpowiedni zestaw przepisów”.

Martwiąc się o “obsesję kryptowalutową” w tym kraju, rząd Korei Południowej zaczął rozważać szereg środków regulacyjnych ich dotyczących.

Niektóre z proponowanych regulacji obejmują banowanie anonimowych wirtualnych kont handlowych, zabraniając nieletnim inwestorom i obcokrajowcom inwestowania w Bitcoina i inne kryptowaluty na rynku koreańskim, a nawet całkowite zakazanie handlu kryptowalutami.

Inwestowanie w kryptowaluty stało się szczególnie popularne wśród południowo-koreańskiej młodzieży, ponieważ sytuacja gospodarcza kraju jest szczególnie trudna dla młodej populacji. Według danych Quartz bezrobocie wśród młodzieży osiągnęło najwyższy wskaźnik 12,5% w lutym 2017 r., w porównaniu do średniej ogólnej stopy bezrobocia wynoszącej 4,2%.

Ogólnie rzecz biorąc, stanowisko rządu Korei Południowej wobec regulacji kryptowalut było sprzeczne w ciągu ostatniego miesiąca, szczególnie mylące ze względu na nieformalną propozycję ministra sprawiedliwości dotyczącą zakazu handlu kryptowalutą, który został szeroko zakomunikowany w mediach głównego nurtu.