Południowokoreański startup Presto, podobno złoży apelację konstytucyjną w związku z zakazem korzystania z Początkowych Ofert ICO

 

10.12.2018

 

Presto twierdzi na swojej stronie internetowej, że zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla zespołów programistycznych od budowania strony internetowej do wystawiania tokena. Początkowo podobno po raz pierwszy starano się uruchomić w Korei Południowej zdecentralizowaną autonomiczną organizację opartą na organizacjach autonomicznych (DAICO).

DAICO dąży do ulepszenia metody pozyskiwania funduszy ICO poprzez integrację niektórych funkcji Zdecentralizowanych Autonomicznych Organizacji (DAO).

Ta metoda pozyskiwania funduszy umożliwia użytkownikom wykorzystanie inteligentnych kontraktów do głosowania na zwrot środków, jeśli przestaną ufać deweloperom lub stracą wiarę w projekt, zauważa Sedaily.

Korea Południowa zabrała wszystkie ICO we wrześniu zeszłego roku. Sedaily donosi, że prezes i założyciel Presto, Kang Kyung-Won, oświadczył, że startup “uderzył w sedno”, ponieważ rząd i Zgromadzenie Narodowe nie zrobiły nic w ciągu ostatniego roku od rządowego zakazu stosowania ICO.

Następnie ogłosił zamiar złożenia odwołania konstytucyjnego:

“Zwrócimy się do sądu o orzeczenie w sprawie zakazu ICO”

Sedaily wyjaśnia, że ​​według Presto zakaz narusza “wolność ludzi w okupacji i własności oraz równe prawa i podstawowe prawa naukowców”. Kyung-Won powiedział, że biorąc pod uwagę szybkie tempo rozwoju technologicznego, które towarzyszyło czwartej rewolucji przemysłowej, takie niekonstytucyjne i przed-nowoczesne środki, takie jak zakaz ICO, nie powinny już istnieć.

Postawa Korei Południowej wobec kryptoregulacji wyraźnie kontrastuje z innymi krajami, takimi jak Malta.

Źródło obrazu: 123rf.com