Analitycy ankietowani przez FactSet sugerują, że Nvidia odnotuje w tym kwartale wzrost przychodów pomimo “wyczerpywania się” wydobycia kryptowalut, sugerowany wzrost wynika z dużego popytu na urządzenia do gier i centra danych

 

12.08.18

 

Analitycy sugerują, że przychody firmy ze sprzętu kryptograficznego spadną, a producenci procesorów graficznych (GPU) z USA odnotują znaczny wzrost sprzedaży gier i serwerów. Oczekuje się, że przychody z sektora gier Nvidii wzrosną o 47 procent do 1,75 miliarda dolarów rocznie, podczas gdy przychody z centrów danych wzrosną o 78 procent do 740 milionów dolarów.

C.J. Muse, analityk Evercore, zgadza się z innymi analitykami, że “centrum danych / sztuczna inteligencja pozostaje obszarem siły, szczególnie biorąc pod uwagę dodatkową korzyść z nowego cyklu gier faworyzującego Nvidię.” Muse dodał:

Wierzymy, że obawy związane z prawdopodobnym spadkiem mocy wydobywczej GPU Ethereum są w znacznej mierze przesadzone, a Nvidia najprawdopodobniej przejdzie przez wszystkie trudne zmagania z wiatrem tylnym sterowanym krypto-walutą.

W maju Nvidia poinformowała, że ​​wygenerowała 289 milionów dolarów ze sprzedaży procesorów na rynku kryptografii. Pierwsza transakcja kryptograficzna Nvidii w pierwszym kwartale wyniosła ponad 9 procent ogólnych przychodów firmy, która wyniosła 3,2 miliarda USD.

Chipy do kopania kryptowalut stanowiły 76% przychodów OEM (Original Equipment Manufacturer), czyli o 115% więcej niż w poprzednim kwartale. Nvidia zasugerowała jednak, że sprzedaż na rynku krypto będzie prawdopodobnie spadła o dwie trzecie w drugim kwartale.

W lipcu szacunki firmy zostały udowodnione, ponieważ spadły ceny wyspecjalizowanych GPU wraz z obniżką cen na rynkach walutowych. Główny konkurent Nvidii, Advanced Micro Devices (AMD), ujawnił w kwietniu, że 10 procent przychodu firmy w tym kwartale przypada na blockchain lub mining, chociaż dyrektor generalny firmy, Lisa Su, powiedział, że Blockchain był “nieco rozproszony w krótkim okresie. ”

Spadek cen sprzętu do miningu nie zniechęcił producentów do produkcji nowego sprzętu do kryptograficznego wydobycia. W maju ASUS ogłosił wydanie swojej drugiej generacji płyty do kryptowalut, która miała zostać uruchomiona w Ameryce Północnej na początku trzeciego kwartału 2018 roku.