Według ostatnich badań ponad jedna trzecia dużych firm w Niemczech uważa, że ​​technologia Blockchain jest tak rewolucyjna jak Internet

 

06.12.2018

 

Oprócz sztucznej inteligencji (IIT) i Internetu rzeczy (IoT), technologia Blockchain jest jednym z trzech obecnych obszarów rozwoju o olbrzymim potencjale, stwierdza raport.

Prowadzone przez Niemieckie Federalne Stowarzyszenie Informatyki, Telekomunikacji i Nowych Mediów (Bitkom), ankieta wykazała, że ​​ogólnie 15% niemieckich firm uważa, że ​​Blockchain zmieni społeczeństwo i gospodarkę tak samo, jak Internet. Większe firmy również popierają tę tezę 36%.

Jednocześnie około 46% ankietowanych firm uznało Niemcy za “spóźniających się” w przyjmowaniu technologii Blockchain, pozostając w tyle za innymi narodami. Duża część respondentów, 40 procent, twierdzi, że kraj nie jest liderem, ale gdzieś pośrodku, jeśli chodzi o rozwój idący w tym kierunku.

Bitkom przeprowadziło szeroko zakrojone badania opinii publicznej przedsiębiorstw i społeczeństwa niemieckiego w zakresie kryptowalut, Blockchaina i ich postrzegania. Pod koniec listopada ankieta Bitkom ujawniła, że ​​około 60 procent lokalnych firm nie chce podejść do tematu Blockchaina, głównie z powodu postrzeganego braku praktycznych zastosowań.

W lutym 2018 r., kolejna ankieta Bitkom wykazała, że ​​64 procent Niemców było świadomych tego czym jest Bitcoin. Zgodnie z raportem, świadomość podwoiła się od 2016 r. 4 procent respondentów rzeczywiście posiadało BTC, a 19 procent miało pomysł na zakup kryptowaluty, a 72 procent stwierdziło, że nie są zainteresowani cyfrową walutą.

Odnosząc się do ekonomicznego znaczenia kryptowalut i Blockchaina, prezes firmy Bitkom Bernhard Rohleder powiedział:

“Bitcoin i inne kryptowaluty są dobrym przykładem na to, w jaki sposób era cyfrowa jest w stanie zmienić świat finansów, nie chodzi tu tylko o samą walutę, ale o technologię Blockchain, która będzie miała wpływ na całą gospodarkę”

Źródło obrazu: 123rf.com