Idea proof of understanding. Bitt Wallet od Netki. Binded demokratyzuje świat praw autorskich. Poranny serwis informacyjny.

 

 

24.05.2017

 

 

Wiadomości ze świata. Binded rewolucjonizuje sektor kreatywny na całym świecie. Proof of understanding kolejnym krokiem cyfrowej rewolucji. Magia aplikacji Token. Ekologia opowiada się za blockchain.

BINDED

Binded – platforma oparta na blockchain, ogłosiła zamknięcie rundy finałowej z wynikiem $950.000, co przyczyniło się do podniesienia wartości kapitału spółki do kwoty 1.5mln $.  Wśród kluczowych inwestorów znaleźli się: Vectr Ventures, Mistletoe, Ashahi Shibum, M&Y Growth Partners oraz Tokyo Founders Found and Social Start. Startup Binded ogłosił pełną demokratyzację praw autorskich opartą na decentralizacji.

Binded jest platformą technologiczną, sprawiającą, że copyright jest znacznie prostszy w użyciu. Rozwiązanie to zostało stworzone z myślą o artystach z całego świata. Ideą Binded jest ochrona zasobów autorskich bez żadnych opłat. Twórcy przesyłają swoje prace do prywatnego skarbca, na podstawie czego tworzony jest odpowiedni dowód, zapisywany w blockchain. Autor otrzymuje certyfikat praw autorskich z dowodem stworzenia.

Binded stworzył powiązania z instagramem i twitterem, co ma na celu zbudowanie kreatywnej sieci, umożliwiającej artystom niezależny rozwój. Wysoki wskaźnik publicznej dostępności ma na celu zapobieganie oszustwom czy plagiatom. Dostęp do mediów społecznościowych umożliwia roszczenia z tytułu praw autorskich w momencie tworzenia. Funkcja monitorowania pozostaje nadal w wersji beta.

Z siedzibą w Japantown, San Francisco Binded jest organizacją zajmującą się technologią budującą pierwszą na świecie platformę praw autorskich. Stworzone powiązania umożliwiają zabezpieczenie prac autorów przed zniszczeniem, zagubieniem lub działaniem niepożądanych czynników.

Działanie platformy jest niezwykle proste – pierwszym krokiem jest stworzenie dzieła, które może być chronione prawami autorskimi (proza, muzyka, poezja, obraz, dźwięk itp.). Drugim krokiem jest zarejestrowanie swojej pracy i praw autorskich na blockchain – księga publiczna zasilana jest przez bitcoin, a jej rekord jest stały i niezmienny. Następnie autor otrzymuje certyfikat rejestracyjny z dowodami kryptograficznymi, chroniącymi prawa autorskie – certyfikat podobnie jak prawa autorskie jestv niezbywalny i bezterminowy. Z takim dowodem autor może podzielić się swoją pracą w mediach społecznościowych oraz na innych platformach i serwisach.

Binded stworzono ze względu na zapotrzebowanie szerokiego grona odbiorców na alternatywę pozwalającą na ochronę praw autorskich. Wiadomo bowiem, że regulacje prawne w niektórych krajach oraz szereg utrudnień administracyjno-organizacyjnych w połączeniu często z niemałymi kosztami, uniemożliwiają artystom rejestrację i ochronę prawa autorskiego. Binded znalazł sposób na rozwiązanie tych problemów.

CONSENSUS 2017

Consensus 2017 przyniósł światu wiele cyfrowych rozwiązań, wśród których znalazła się aplikacja TOKEN wraz z cyfrowym komunikatorem walut. Aplikacja umożliwia wejście w świat cyfrowych walut, obsługiwanych przez TOKEN i jest rozwiązaniem dedykowanym dla inteligentnych telefonów. Jej celem w rzeczywistości jest zapobieganie ubóstwu. Armstrong – założyciel Coinbase podaje taki oto przykład:

Ronald jest studentem z Ugandy, który nie może wyjść z ubóstwa, ponieważ go na to nie stać. Nie może sobie również pozwolić ani na pożyczkę, ani tym bardziej na kredyt. Nie posiada żadnych ruchomości, ani nieruchomości na sprzedaż. Ma jednak inteligeny telefon z apllikacją Token. Dzięki temu może wejść w świat cyfrowej waluty. Uzyskuje usługi finansowe, które pozwalają mu na poprawę sytuacji ekonomicznej. Ronald już nie jest ubogi, ponieważ uzyskał dostęp do wirtualnej waluty i aplikację, która ułatwia mu zarządzanie i pozyskiwanie środków finansowych.

Token ma poprawić sytuację społeczno-ekonomiczną ponad 2,5 mld ludzi na całym świecie, którzy nie mają dostępu do bankowości, jednak posiadają smartfona.  Kolejny krok w kierunku ułatwienia zarządzania usługami finansowymi i wykreowania dobrobytu społecznego. Ubóstwo stało się tak poważnym problemem, że technologia zdecydowała się na walkę z nim i stworzenie niezliczonych rodzajów narzędzi wspierających walkę z ubóstwem poprzez budowanie dobrobytu.

PROOF OF UNDERSTANDING

Światło dzienne ujrzało rozwiązanie technologiczne nazwane “proof of understanding” – przeciwieństwo implementacji bitcoina, z zupełnie odmiennymi standardami działania.

bitcoin ImplementationBabelchain implementation
computing power: use the CPU power of a large distributed systemMiner’s hashing powerpredictive machine learning capabilities
incentives: cryptocurrency reward chance on fulfilling certainrewards for hashing blockchainrewards of translating messages
consensus: establish consensus in a distributed (unmuteable) systemimmuteable transactioncommon&agreed Machine Terminology
Trusted Middleman: mediating Instance, that oversees both sides and mediates between participantsbanks, credit cards

standards (technology, vendor, industry)

Algorytm PoW jest kluczem modelu bezpieczeństwa bitcoinopierającym się na algorytmach mieszania. Podstawowe różnice między algorytmami przedstawione zostały w tabeli powyżej. Algorytm celowo został skonstruowany w taki sposób, aby nieopłacalne były manipulacje i oszustwaKonsensus w sprawie stanu transakcji osiąga się bowiem w sposób domyślny – na podstawie mocy obliczeniowej. Implementacja Babelchain wydaje się znajdować rozwiązanie większości problemów z użytkownikiem kryptowalut. Proof of understanding opiera się na standardach technologiczno- przemysłowych, dzięki czemu jego działanie, choć podobne do znanego, jest bardziej zaawansowane i łatwiejsze w użyciu.

Pierwsza platforma produkcyjna dla banków centralnych weryfikowana na podstawie tożsamości jest już gotowa. Netki, dostawca rozwiązań zgodności z Open Source i Open Standards dla blockchain ogłosił wprowadzenie platformy produkcyjnej dla banków. Założeniem platformy jest modernizacja sektora finansowego i usprawnienie ram rozliczeń i płatności, generujących wzrost gospodarczy.

MODEL BIZNESOWY BITT

Model biznesowy Bitt koncentruje się na wykorzystaniu technologii blockchain w celu ułatwienia płatności cyfrowych, emisji pieniądza cyfrowego oraz wprowadzenia regionalnej sieci rozliczeniowej na Karaibach. Bitt wallet zapewnia szybki, bezpieczny i łatwy sposób zarządzania funduszami, dając użytkownikowi wolność w zarabianiu większej ilości gotówki.

Zdaniem ekologów z całego świata blockchain przyczynia się do wzmocnienia potencjału ochrony środowiska. Zdaniem naukowców blockchain jest doskonałym rozwiązaniem na zrównoważone zarządzanie środowiskiem i uniknięcie korupcji. Wynika to z faktu, że w większości przypadków ludzie nie budzą zaufania – jak tłumaczy G. Chapron – jeśli zatem człowiek nie jest w stanie wzbudzić zaufania w otoczeniu, powinien go zastąpić algorytm, któremu można zaufać w pełni. Ideologia blockchain skupia się na zrównoważonym rozwoju, budowanym w oparciu o zaufanie. Wśród potencjalnych korzyści środowiskowych, związanych ze stosowaniem blockchain wymienić można chociażby możliwość śledzenia towarów fizycznych przez cały cykl ich życia wraz z obserwowaniem, jaki mają wpływ na środowisko. Z jednej strony pozwala to na usuwanie błędów w cyklu produkcji i modyfikację towarów, z drugiej natomiast jest podstawowym elementem kreowania świadomości społecznej w dziedzinie ochrony środowiska.

Branża crypto i sektor FinTech zmieniają rzeczywistość, tworząc cyfrowe rozwiązania rzeczywistych problemów, w oparciu o ideę walki z ubóstwem i nierównościami społeczno-ekonomicznymi. Postępujące prace nad ideologią zrównoważonego rozwoju, opartą na optymalnym wykorzystaniu zasobów, przynoszą coraz więcej efektywnych i wartych uwagi rozwiązań – tak jednostkowych jak i zbiorczych.