Bitcoin podskoczył prawie 2 000 $ odrabiając część strat, które przyniosła styczniowa korekta.

 

07.02.2018

 

We wtorek wieczorem Bitcoin wart był juz około 7 900 USD, po tym, jak osiągnął najniższy poziom w tym roku – tylko nieco ponad 6 000 USD – 12 godzin wcześniej. Największa na świecie kryptowaluta, biorąc pod uwagę kapitalizację rynkową otworzyła się na poziomie prawie 7 000 USD, ale osiągnęła najwyższy dzienny poziom 7 763 USD, według wskaźnika cen Bitcoin CoinDesk (BPI).

Ogólnie rzecz biorąc, bitcoin musi jeszcze odrobić ponad 10 000 $, które stracił, w stosunku do rekordowej wartości 19 000 USD w grudniu, lub chociażby 17 000 USD, które osiągał w połowie stycznia. Jednak wzrost Bitcoin odzwierciedla ogólny trend rynku kryptowalutowego, który zyskał prawie 100 miliardów dolarów w ciągu 10 godzin. Ponadto każda z 100 największych monet na CoinMarketCap legitymuje się wzrostami we wtorek, po zaliczaniu spadków przez niemal cały miesiąc.

Trzy najważniejsze kryptowaluty zachowały ten sam trend, Ethereum wzrosło do 781 USD, a Ripple XRP do 0,76 USD. Ethereum pierwszy raz spadł poniżej 1 000 USD w dniu 1 lutego.

Podobnie rzecz ma się z Bitcoinem , który jest obecnie na mniej więcej tym samym poziomie, na jakim znajdował się w połowie listopada, kiedy po raz pierwszy przekroczył 7 000 USD.

Wcześniej we wtorek przewodniczący komisji handlu towarami Futures Trading J. Christopher Giancarlo i komisarz ds. Egzekwowania przepisów dotyczących papierów wartościowych Jay Clayton potwierdzili, że ich agencje uważnie śledziły rynek kryptowalutowy.

Obaj urzędnicy wyjaśnili, jakie wysiłki podjęły ich agencje w zakresie egzekwowania przepisów, aby chronić inwestorów, obserwując rozwój technologii podczas zeznań przed Komisją ds. Bankowości Senatu USA.