Prawnik, który zwrócił się do rady etyki prawniczej stanu Nebraska o przyjęcie bitcoina jako metody płatności, mówi, że wkrótce będzie przyjmować kryptowaluty

 

 

 

22.09.2017

Jak wcześniej informował CoinDesk, Komitet Doradczy Prawników w Nebrasce został poproszony o odpowiedź, czy prawnicy mogą zaakceptować Bitcoiny zarówno od klienta bezpośrednio, jak i przez osobę trzecią. Pytanie to również omawiało zagadnienie, czy prawnicy mogą przechowywać kryptowaluty w depozycie powierniczym lub w imieniu klienta.

Ośmiu członkóww, mianowanych przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, w dużej mierze wyraziło zgodę, twierdząc, że wszelkie zatwierdzone kryptowaluty muszą zostać natychmiast przeliczone na dolary amerykańskie. Jednym z ważniejszych elementów tego orzeczenia było wezwanie do korzystania z portfeli gwarantujących wysokie standardy bezpieczeństwa.

Matt McKeever, adwokat, który złożył wniosek, powiedział, że jego firma Copple, Rockey, McKeever i Schlecht kreuje oficjalną politykę akceptowania kryptowalut jako metody płatności. W tej chwili nie jest jasne, kiedy ta praktyka oficjalnie się rozpocznie.

Zgodnie z informacjami z jego konta LinkedIn, McKeever współpracuje z klientami w sprawach związanych z regulacją kryptowalut.

McKeeer powiedzial Lincoln Journal-Star, że:

Przyjmowanie bitcoinów będzie naszym sposobem na wspieranie rosnącej “prerii silikonowej” (Silicon Praire) w Nebrasce.