Członek Zgromadzenia Narodowego Korei Południowej wezwał państwo do “otwarcia drogi” dla ICO poprzez złagodzenie przepisów

 

03.10.2018

 

Min Byung-doo, prawodawca Partii Demokratycznej, wprowadzi projekt ustawy ICO w następnej rundzie Zgromadzenia Narodowego. Twierdzi on, że celem nowego ustawodawstwa jest umożliwienie ICO jednoczesnego egzekwowania ścisłych przepisów dotyczących negatywnych aspektów branży, zauważając:

“Szukamy sposobów na otwarcie drogi dla ICO, jednocześnie ściśle zabraniając negatywnych czynników, takich jak oszustwa, spekulacje i pranie pieniędzy”

Min. Byung-doo podobno zasugerowała również lokalnym władzom, takim jak Komisja Usług Finansowych (FSC), że rząd powinien zalegalizować operacje ICO w tym kraju, twierdząc, że zakaz to nie jedyny sposób. Według gospodarki, po konsultacji z rządem i FSC, stanowisko władz zmieniło się prospektywnie w porównaniu z przeszłością.

Prawodawca Partii Demokratycznej Korei Południowej wzywa władze do otwarcia drogi dla ICO

Wzywając rząd do złagodzenia przepisów dla branży, Min Byung-doo zauważył, że zakaz ICO powoduje osłabienie konkurencyjności w przemyśle Blockchain w Korei Południowej, porównując go z poziomami postępu w USA, dodając:

Branże związane z Blockchainem w Korei Południowej znalazły się na pierwszym miejscu pod względem konkurencyjności, ale konkurencyjność w ICO gwałtownie spadła. Obecnie 75% projektów w branży należy do Stanów Zjednoczonych. Ustawodawca ostrzegł, że niepewna przyszłość regulacji dla branży zapobiegnie rozwojowi samego przemysłu.

Finansowy regulator w Korei Południowej, FSC, ogłosił, że we wrześniu 2017 r., wprowadził zakaz we wszystkich rodzajach ICO, twierdząc, że sprzedaż znaczników ICO wymaga ścisłego monitorowania i nadzoru. Od tego czasu pierwotny zakaz został zastąpiony kolejnymi sugestiami możliwego odwrócenia zakazu.

W maju tego roku władze Korei Południowej rozważyły ​​ponowne zalegalizowanie ICO, a komitet Zgromadzenia Narodowego mówił o czwartej rewolucji przemysłowej i dążył do rozszerzenia podstawy prawnej dla przemysłu kryptowalutowego w kraju, w tym do zniesienia zakazu ICO.

Południowokoreańscy ustawodawcy omawiali ostatnio zakaz ICO pod koniec sierpnia, debatując nad zmianą tego zakazu, a także rozważając utworzenie własnej “wyspy Blockchain”. Według raportu, dyskusje o odwróceniu miały nabrać rozpędu w trakcie przygotowań. zasad ochrony inwestorów, a także utworzenie grupy zadaniowej nadzorującej transakcje kryptowalutowej.