W filmie opublikowanym we wtorek premier Izraela (PM) Benjamin Netanyahu twierdził, że działanie tradycyjnych banków w końcu stanie się przestarzałe i może zostać zastąpione przez Bitcoina

 

 

 

14.12.2017

Oparł swoje roszczenia na bezbłędnej naturze technologii Blockchain i na ciągłym, godnym odnotowania wzroście Bitcoina w tym roku.

Na nagraniu Netanyahu stwierdził z przekonaniem, że banki w końcu staną się przestarzałe i zostaną zastąpione:

Czy przeznaczeniem banków jest ostateczne zniknięcie? Tak. Odpowiedź brzmi tak. Czy to musi nastąpić jutro? Czy musimy to zrobić za pomocą Bitcoina? To znak zapytania.

Szef państwa izraelskiego mówił również o roli banków, wyjaśniając, że zostały stworzone i nadal istnieją, aby zapewnić, że transakcje między dwiema stronami są ważne i bezpieczne. Banki, nie wspominając o rządach, nadal kontrolują sposób wydawania pieniędzy i nadal korzystają z tej kontroli, kosztem wszystkich stron transakcji.

Blockchain, podstawowa technologia wszystkich kryptowalut, umożliwia ludziom bezpośrednią transakcję. Zdecentralizowana technologia zamiast scentralizowanej instytucji zapewnia, że ​​transakcje między ludźmi są ważne i bezpieczne.

Prawda kryjąca się za tym, co właśnie powiedziałem, jest tym, co napędza Bitcoin w górę.

Jednak premier wyraził również wątpliwości co do zdolności Bitcoina do dalszego wzrostu w tak zadziwiającym tempie, stwierdzając, że:

Nie ma niczego takiego, co będzie rosło w takim tempie, nie może tak się zdarzyć.