Największa na świecie giełda kryptowalutowa Binance rozważa współpracę z Ripple, aby skorzystać z platformy płatności transgranicznych xRapid, oświadczył dyrektor generalny firmy Changpeng Zhao

 

08.02.2019

 

Przemawiając w swoim pierwszym strumieniu na żywo, Zhao – lepiej znany jako CZ w społeczności kryptograficznej – dostarczył jasnego przesłania, że ​​Binance zdecydowanie chce współpracować z Ripple, którego waluta XRP jest obecnie największym altcoinem pod względem kapitalizacji rynkowej.

Jednak CZ twierdzi również, że xRapid nie jest obecnie priorytetem dla giełdy, wyjaśniając, że w tej chwili “niewiele się dzieje” w związku z xRapid:

Skupiamy się teraz na wprowadzaniu większej liczby funkcjonalności, dlatego współpracujemy z wieloma innymi partnerami. W przypadku xRapid, póki co współpraca nie została rozpoczęta, ale w przyszłości z pewnością będziemy chcieli utworzyć partnerstwo z Ripple.

Produkt xRapid firmy Ripple, testowany w maju 2018 r. i wprowadzona na rynek w październiku, stanowi platformę rozliczeniową w czasie rzeczywistym, której celem jest przyspieszenie płatności transgranicznych w oparciu o płynność XRP.

Źródło obrazu: 123rf.com