Współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, ponownie oświadczył, że wierzy, że Bitcoin BTC będzie walutą rodzimą internetu

 

04.02.2019

 

Podczas wywiadu dla Joe Rogan Podcast, Dorsey stwierdził:

Bitcoin to coś, co narodziło się w internecie, zostało opracowane w internecie, zostało przetestowane w internecie … jest częścią internetu.

CEO Twittera złożył podobne oświadczenie już wcześniej, zauważając w połowie maja 2018 r., że jego zdaniem BTC jako najlepszym wyborem na rodzimą walutę internetową.

Dorsey jest także założycielem i dyrektorem generalnym firmy płatności mobilnych Square, która pozwala swoim użytkownikom handlować w BTC. Zapytany przez Rogana, czy są jakieś plany dodania innych kryptowalut do aplikacji, Dorsey odpowiedział, że nie ma.

W trakcie wywiadu Rogan zapytał także Dorseya, czy widzi jakieś zaniepokojenie w odniesieniu do Bitcoin, na co odpowiedział, “spójrzmy tylko na niektóre z głównych banków i ich rozważania na temat Bitcoina”.

Dorsey zauważył, że “wszyscy oni kochają Blockchain, ze względu na korzyści, jakie może on wytworzyć dla ich biznesu i potencjalnie nowych linii biznesowych”, a następnie zasugerował, że ta technologia “z pewnością zagraża niektórym usługom stojącym za bankami i instytucjami finansowymi, grozi też niektórym rządom…”

Dorsey prognozował również, że internet przechodzi na system, w którym wszystkie tworzone dane będą trwale online. Według niego, “to jest dokładnie to, co Blockchain pomaga wdrożyć, i musimy upewnić się, że zwracamy na to uwagę.” Dalej opisał także, jak widzi przyszłość internetu:

Przenosimy się do świata, w którym wszystko, co stworzone istnieje na zawsze, gdzie nie ma scentralizowanej kontroli nad tym, kto widzi co, gdzie modele stają się całkowicie zdecentralizowane i wszystkie te bariery, które istniały, nie są już tak ważne.

Źródło obrazu: 123rf.com