Prezesi Mastercard i Wells Fargo zgodzili się, że technologia Blockchain ma długoterminowy potencjał, ale do tej pory nie został on zrealizowany

 

29.03.2019

 

Dyrektor generalny Wells Fargo, Tim Sloan i dyrektor generalny Mastercard, Ajaypal Banga, zgodzili się, że potencjał technologii rozproszonej księgi głównej (DLT) jeszcze nie został wykorzystany, ale na razie nie ma jeszcze jasnych przypadków użycia biznesowego. Kierownictwo przedstawiło swoje uwagi w CNBC podczas Fintech Ideas Festival w środę.

Dyrektor naczelny Wells Fargo podkreślił, że technologia bardzo powoli się rozwija, wskazując na pilotażową transakcję Blockchain przeprowadzoną między bankiem a Commonwealth Bank w Australii w październiku 2016 r. Sloan podkreślił, że pilotaż przyniósł tylko jedną transakcję, stwierdzając, że DLT będzie miał większy wpływ „z czasem”. Powiedział:

Jeśli cofnąłeś zegar kilka lat temu, powinien całkowicie zmienić branżę – to po prostu nie działa.

Dyrektor generalny Mastercard oświadczył, że technologia Blockchain ma „interesujące możliwości” i ignorowanie tego byłoby złym pomysłem. W szczególności Banga przedstawił potencjał technologii do poprawy wydajności łańcuchów dostaw i rozwiązania problemów związanych z podrabianymi towarami.

Źródło obrazu: 123rf.com