Cena Bitcoin jest trudna do przewidzenia, ponieważ różne czynniki wpływają na wartość waluty cyfrowej. Istnieje sześć wydarzeń, które mogłyby doprowadzić do wzrostu cen w roku 2017

 

 

 

Zakładają one: aktywację Segregated Witness, wprowadzenie Lightning Network i Tumblebit, zatwierdzenie Bitcoin ETF, krach finansowy i niestabilność gospodarczą oraz legalizację Bitcoin w wielu krajach na świecie i uznanie go za oficjalną walutę.

Segwit, Lightning, Tumblebit

Segwit, Lightning i Tumblebit to rozwiązania skalowalności wprowadzone w celu przeprowadzania większej ilości transakcji przede wszystkim ze względu na rosnącą bazę użytkowników i ilości transakcji Bitcoin.

Jak dotąd Segwit ma najwyższe prawdopodobieństwo aktywacji, dzięki wsparciu platformy portfela, startupów i wydobywców. Bitnodes, platformy 21 Inc., wykazuje, że 39,3% wszystkich nodów wspierają Segwit. Kiedy zostanie aktywowany, nastąpi zwiększenie przepustowości sieci Bitcoin przynajmniej o 2,1x.

Aktualizacja 12.07.2017

Rynek czeka na Segwit i kursy są w konsolidacji. Jeśli udałoby się zwiększyć przepustowość sieci oraz zmniejszyć koszty transakcji Bitcoin może stać się nową walutą globalną i zastąpić nawet dolara.

http://segwit.co/

Badanie Whale Panda, która opisuje badania Aleksa Pietrowa wskazuje:

“Rzeczywista wielkość bloku Segwit zależy od rodzaju transakcji. Postać 1,7MB oparto na profilu przeciętnej transakcji w styczniu 2015. W czasie pisania,  w listopadzie 2016 roku, byłoby to ok. 2,1MB “.

Lightning i Tumblebit także skalują sieci Bitcoin, ale metodami niepodobnymi do Segwit. Lightning umożliwia rozliczenie mikropłatności, co obecnie nie jest możliwe ze względu na czas rozliczenia transakcji. W szczycie zwiększonej skalowalności, Tumblebit zapewni anonimowość użytkowników, oferując swobodę finansową i prywatność.

Aktywacja tych trzech głównych rozwiązań skalowalności i prywatności będzie odgrywać istotną rolę w zwiększaniu wartości Bitcoin, ponieważ sieć stanie się bardziej wydajna i anonimowa.

Poparcie dla Bitcoin ETFs

Bitcoin ETF są uważane przez wielu ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów za produkty, który mógłby wprowadzić Bitcoin do głównego nurtu. Inwestorzy o wysokim profilu i traderzy będą mogli zakupić Bitcoin przez giełdy i platformy regulowane.

Obecnie dwa fundusze Bitcoin ETF są w trakcie procesu zatwierdzania SEC. Winklevoss Twins współpracuje z wieloma firmami audytorskimi i finansowymi, aby pomóc SEC potwierdzić zasadność ich ETF.

Aktualizacja 12.07.2017

Fundusze ETF zostały odrzucone natomiast nie wpłynęło to negatywnie na kurs Bitcoin. Od tamtego czasu i tak bardzo znacznie wzrosła kapitalizacja.

Krach finansowy i niestabilność gospodarcza

Globalny krach finansowy i niestabilność gospodarcza również będą prowadzić do wzrostu cen Bitcoin. Jeśli rządy i władze lokalne nadal zamierzają nakładać ciężkie kontrole kapitału i niepraktyczne przepisy finansowe, więcej osób i firm będzie poszukiwało alternatyw takich, jak Bitcoin. Pamiętajmy też, że liczba jednostek Bitcoin jest ograniczona, nie można go dodrukować jak pieniądze tradycyjne.

Uznanie Bitcoin za walutę

Bitcoin został  już uznany za walutę oficjalnie w Japonii i Korei Południowej, kolejne państwa szykują już ustawy regulujące te kwestie.

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

 

21.12.16