Cena Bitcoin jest trudna do przewidzenia, ponieważ różne czynniki wpływają na wartość waluty cyfrowej. Istnieje sześć wydarzeń, które mogłyby doprowadzić do wzrostu cen w roku 2017

 

 

 

Zakładają one: aktywację Segregated Witness, wprowadzenie Lightning Network i Tumblebit, zatwierdzenie Bitcoin ETF, krach finansowy i niestabilność gospodarczą.

 
Segwit, Lightning, Tumblebit

 
Segwit, Lightning i Tumblebit to rozwiązania skalowalności wprowadzone w celu przeprowadzania większej ilości transakcji przede wszystkim ze względu na rosnącą bazę użytkowników i ilości transakcji Bitcoin.

 
Jak dotąd Segwit ma najwyższe prawdopodobieństwo aktywacji, dzięki wsparciu platformy portfela, startupów i wydobywców. Bitnodes, platformy 21 Inc., wykazuje, że 39,3% wszystkich nodów wspierają Segwit. Kiedy zostanie aktywowany, nastąpi zwiększenie przepustowości sieci Bitcoin przynajmniej o 2,1x.

 
Badanie Whale Panda, która opisuje badania Aleksa Pietrowa wskazuje:

 
„Rzeczywista wielkość bloku Segwit zależy od rodzaju transakcji. Postać 1,7MB oparto na profilu przeciętnej transakcji w styczniu 2015. W czasie pisania,  w listopadzie 2016 roku, byłoby to ok. 2,1MB „.

 
Lightning i Tumblebit także skalują sieci Bitcoin, ale metodami niepodobnymi do Segwit. Lightning umożliwia rozliczenie mikropłatności, co obecnie nie jest możliwe ze względu na czas rozliczenia transakcji. W szczycie zwiększonej skalowalności, Tumblebit zapewni anonimowość użytkowników, oferując swobodę finansową i prywatność.

 
Aktywacja tych trzech głównych rozwiązań skalowalności i prywatności będzie odgrywać istotną rolę w zwiększaniu wartości Bitcoin, ponieważ sieć stanie się bardziej wydajna i anonimowa.

 
Poparcie dla Bitcoin ETFs

 
Bitcoin ETF są uważane przez wielu ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów za produkty, który mógłby wprowadzić Bitcoin do głównego nurtu. Inwestorzy o wysokim profilu i traderzy będą mogli zakupić Bitcoin przez giełdy i platformy regulowane.

 
Obecnie dwa fundusze Bitcoin ETF są w trakcie procesu zatwierdzania SEC. Winklevoss Twins współpracuje z wieloma firmami audytorskimi i finansowymi, aby pomóc SEC potwierdzić zasadność ich ETF.

 
Krach finansowy i niestabilność gospodarcza

 
Globalny krach finansowy i niestabilność gospodarcza również będą prowadzić do wzrostu cen Bitcoin. Jeśli rządy i władze lokalne nadal zamierzają nakładać ciężkie kontrole kapitału i niepraktyczne przepisy finansowe, więcej osób i firm będzie poszukiwało alternatyw takich, jak Bitcoin.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

 

21.12.16