Ripple zatrudnił niedawno programistę w nowej usłudze komunikacji Google, jako wiceprezes ds. Produktów

 

29.10.2018

 

Amerykańska firma technologiczna, która wspiera trzecią kryptowalutę według kapitalizacji rynkoweej, Ripple (XRP), potwierdziła, że Amir Sarhangi opuszcza swoją posadę w Google, aby prowadzić globalną sieć płatności Ripple, RippleNet. Sarhangi podobno dołączył do Google w 2015 roku, kiedy to gigant technologiczny przejął Jibe Mobile, startup, który założył w celu opracowania technologii dla operatorów sieci bezprzewodowych w celu wdrożenia bogatego systemu komunikacji (RCS).

Standard technologii RCS jest uważany za następcę wiadomości tekstowych (SMS) jako lepszej metody wysyłania wiadomości multimedialnych i komercyjnych przez sieci komórkowe. Według agencji Reuters technologia RCS jest szeroko stosowana przez głównych dostawców technologii globalnej, takich jak Apple i Samsung.

Informacja ta jest zgodna z ostatnim raportem firmy Ripple, że firma odnotowała podwojenie przychodów w trzecim kwartale oraz drugim kwartale 2018 r. Według oficjalnych danych, Ripple sprzedał XRP o wartości 163,33 milionów dolarów w trzecim kwartale, czyli ponad dwukrotnie więcej, które sprzedali w poprzednim kwartale.

Pod koniec września firma Ripple utworzyła grupę startupów, aby lobbować prawodawców i organy nadzoru finansowego, dążąc do przyjęcia łagodniejszego stanowiska rządu wobec przemysłu związanego z kryptowalutami.