Projekt KYC.LEGAL ogłosił zbliżające się ICO jego tokenów

 

08.11.2017

 

Zespół projektowy tworzy platformę, która upraszcza i przyspiesza potwierdzanie tożsamości użytkowników pod kątem zgodności z szeregiem wymogów ustawowych, w tym weryfikację tożsamości i wieku klienta. W USA wymóg ten nosi nazwę Know Your Customer lub KYC. Projekt ma już opracowaną i gotową do użycia aplikację na urządzenia z systemem iOS i Android. Obecnie użytkownicy mogą korzystać z funkcji samoweryfikacji, ale w najbliższej przyszłości zostanie uruchomiona funkcja weryfikacji agenta, gdzie agent firmy przychodzi do klienta i weryfikuje wymaganą dokumentację od razu na miejscu.

“Dzisiaj wiele firm z różnych branż, od banków po apteki, od kiosków po agentów ubezpieczeniowych, musi przestrzegać wymogów KYC” – mówi założyciel projektu Daniil Rausov. “Ale nie zawsze jest to łatwe: klienci zazwyczaj muszą gdzieś iść i pokazywać swoje dokumenty, w niektórych przypadkach muszą czekać kilka dni lub nawet tygodni, aby proces ten został zakończony. Nasz pomysł jest bardzo prosty, ale skuteczny: korzystając z naszej aplikacji, właściciele tokenów KYC, którzy chcą przejść procedurę weryfikacji, zostaną automatycznie dopasowani do agenta KYC.LEGAL działającego na ich obszarze, który pojawi się w miejscu dogodnym dla klienta w ciągu kilku minut i sprawdź dokumenty, a my zajmiemy się resztą – wyjaśnia.

Firma planuje współpracować z różnymi wyspecjalizowanymi agencjami i bazami danych, aby sprawdzić i zweryfikować tożsamość klienta. Według Pana Rausova, agenci będą również dokładnie sprawdzani, zanim będą mogli rozpocząć pracę. Idąc dalej, klient, który pomyślnie ukończył procedurę weryfikacji, będzie mógł zarejestrować się i korzystać z usług wymagających weryfikacji, dostarczając po prostu informacje niezbędne dla poszczególnych usług. Interakcja między klientem a agentem jest podobna do działania Uber, w którym agent dla klienta jest automatycznie dopasowywany przez aplikację, w zależności od ich lokalizacji. Agent otrzyma również opłatę za swoje usługi za pomocą aplikacji.

“Wszyscy widzieliśmy, jak trudno jest szybko uzyskać niezbędną weryfikację” – komentuje Nick Evdokimov, dyrektor ds. strategii firmy. “Szybkość, z jaką rozwija się rynek kryptowalut, jest niesamowita i przynosi wiele nowych usług na rynek, które wymagają od potencjalnych klientów przejścia przez procedury KYC. Produkt, który planujemy wprowadzić na rynek jest równie korzystny dla obu klientów i firm, aby klienci mogli uzyskać dostęp do pożądanych towarów i usług, a także dla firm, aby przyciągnąć nowych klientów, jednak tylko posiadacze naszych tokenów będą mogli skorzystać z możliwości platformy. Oprócz rozbudowanych funkcji platformy będą oni również kwalifikować się do różnych rodzajów promocji. Jesteśmy pewni, że KYC.LEGAL zaoferuje rynkowi aktualny produkt, na który stale wzrasta popyt”- podsumował pan Evdokimov.

KYC.LEGAL ICO startuje 1 grudnia 2017 r., a początkowa cena tokenu KYC wynosi 1 USD za token.