Firma konsultingowa Accenture ogłosiła dzisiaj, że została wynajęta przez bank centralny Singapuru do opracowania prototypowych rozproszonych systemów do przetwarzania płatności międzybankowych

 

 

 

12.10.2017

W tym tygodniu mennica Singapuru (MAS) ogłosiła publicznie trzy nowe prototypy płatności, które zostały opracowane przy użyciu trzech platform: Quorum (system oparty na Ethereum opracowany przez JPMorgan Chase), Hyperledger Fabric i Corda R3.

Jest to druga faza “Projektu Ubin” – projektu bankowości opartej o Blockchain, w którym uczestniczą instytucje, takie jak Bank of America Merrill Lynch, Standard Chartered i Citi.

“Projekt Ubin robi wielki krok naprzód w udowodnieniu wartości i potencjału systemów DLT i ich zdolności do rozwijania przemysłu”, powiedział David Treat, dyrektor zarządzający globalną praktyką Accenture w zakresie Blockchain, dodając:

Wartość innowacji technicznych wynikających z programu jest zgodna z wartością myślenia strategicznego, w jaki sposób ekosystem, w ramach płatności międzybankowych, przekształci i zbuduje nową wartość.

Firma Accenture ma w przyszłym miesiącu opublikować raport techniczny dotyczący drugiej fazy Project Ubin.

W swoim oświadczeniu MAS ujawnił nowe szczegóły dotyczące swojej pracy z technologią Blockchain, w tym trwającą współpracę z indyjskim stanem Andhra Pradesh. W tym czasie dyrektor zarządzający Ravi Menon ujawnił, że aż 50 startupów pracuje nad inicjatywami związanymi z Blockchainem w Singapurze.