Sygnatariusze są proszeni o podpisanie nowej petycji z Change.org w sprawie bezpośredniego przyjęcia Bitcoin jak środka płatniczego w sieci sklepów Walmart.

 

Dla wielu miłośników walut cyfrowych przyjęcie Bitcoin jest łatwe. Jednak dla wielu innych nie jest to tak proste jakby się mogło wydawać, zwłaszcza jeżeli chodzi o codzienne wydatki takie jak zakupy. To dlatego petycja Change.org została stworzona z myślą o Walmart, aby rozpocząć przyjmowanie waluty cyfrowej. Jeżeli Walmart zaakceptowałby Bitcoin w momencie wycofania kart Visa jako formy płatności z powodu wysokich opłat eksploatacyjnych. Poza tym w ostatnich tygodniach wartość Bitcoin rośnie co jest praktycznie nie możliwe do zignorowania jako alternatywnego sposobu płatności. Wzrost jego ceny oznacza, że jest obecnie możliwe, by ludzie mogli nabyć kryptowalutę w kantorach w całym kraju, dzięki czemu jest łatwo dostępna dla osób, które chcą korzystać z waluty cyfrowej jako wygodnej formy płatności. Kanadyjski Decentral ogłosił na początku roku, że ich obywatele będą mogli łatwo kupić kryptowalutę, dzięki czemu będą mieli łatwiejszy sposób płacenia za codzienne zakupy w takich sklepach jak Walmart. Firma BitAccess także zgłosiła swoją gotowość ujawniając, że Bitcoin można kupić w 6000 sklepów detalicznych w Kanadzie, za pośrednictwem bonu Flexepin, który działa podobnie do karty w sklepie.

 

Jeśli Walmart rozpocznie przyjmowanie Bitcoin w swoich sklepach to przyczyni sie w ten sposób do zwiększenia tempa przyjmowania waluty cyfrowej w USA i Kanadzie.