Przyszłość Bitcoin w rękach Chińczyków

 

Teraz, kiedy społeczność Bitcoin szuka sposobu na określenie czasu transakcji, spotkanie planowane na ten miesiąc w Silicon Valley może wskazać, czy istnieje szansa na konsensus. Posiedzenie odzwierciedli wpływ chińskich wydobywców, którzy kontrolują 70% wydobycia Bitcoin.
Zgoda na temat tego, w jaki sposób usprawnić czas transakcji jest ważna dla przyszłości Bitcoinu. Zaniedbanie tej kwestii może zaprzepaścić wzrost w wysokości 4,475% w ostatnich pięciu latach.

 

Chiński wpływ

 
Niektórzy entuzjaści Bitcoin obawiają się, że chiński wpływ może podważyć zdecentralizowaną naturę Bitcoin, która jest jego główną przewagą nad innymi walutami.

 
Peter Todd, deweloper Bitcoin uważa, że dominacja Chińczyków jest problematyczna. Twierdzi, że taki wpływ może pozwolić chińskiemu rządowi na przejęcie kontroli. Niektórzy obserwatorzy martwią się nawet o wpływ Chińskiej Partii Ludowej, która ściśle kontroluje kapitał oraz Internet.
Jednak nie ma ku temu dowodów. Chiński bank centralny ogłosił, że Bitcoin nie jest prawdziwą walutą i szuka sposobów na zmniejszenie jego wpływu na system.

 

Wydobywcy wywierają nacisk

 
Chiński wpływ, który z pewnością wpłynie negatywnie na przyszłość kryptowaluty, będzie wywodził się z Chin. Każda propozycja uaktualnienia architektury Bitcoin będzie wymagała zgody wydobywców.

 
Wang Chun, główny administrator i współpracownik F2Pool, największego kolektywu wydobywców na świecie, powiedział, że ich kontrola będzie miała sporą siłę i wpływ na to co będzie się działo wokół Bitcoin.

 
Jedna frakcja debaty na temat Bitcoin, znana jako Bitcoin Classic, chce zwiększenia rozmiary bloku Bitcoin, aby upewnić się, że czas przetwarzania transakcji nie wzrasta. Druga – Bitcoin Core – chce obierać się wszelkim dużym zmianą do czasu aż bezpieczeństwo oprogramowania będzie zapewnione. Bitcoin Core wierzy również, że podniesienie wielkości bloku pomoże wydobywcom, którzy posiadają zdolność przetwarzania, pozwalająca na dłuższe kalkulacje, których wymagają większe bloki.

 
W lutym, deweloperzy Core oraz niektórzy więksi wydobywcy z Chin zgodził się na upublicznienie nowego kodu.  Kod będzie dostępny w tym miesiącu.  Zostanie uaktywniony w następnym roku, jeśli znajdzie się dla niego wsparcie.