RT i Reuters donoszą, że Władimir Putin zdecydował się przeciwstawić kryptowalutom

 

 

 

11.10.2017

RT informuje, że Putin uważa, że ​​cyfrowe waluty mogą być wykorzystane do finansowania terroryzmu, unikania podatków i prania pieniędzy, a Bitcoin nosi znamiona schematu piramidy.

RT cytuje Putina, mówiąc, że Bitcoin tworzy:

“Możliwości prania pieniędzy pochodzących z działalności przestępczych, uchylania się od płacenia podatków, a nawet finansowania terroryzmu, jak również rozpowszechniania programów nadużyć finansowych.”

Po tym, jak Putin zarzucił wiele problemów Bitcoinowi, bank centralny powtórzył swoje uwagi, określając walutę jako piramidę:

“Widzieliśmy, jak Bitcoin przekształcił jednostkę płatniczą w składnik aktywów, który został zakupiony w celu uzyskania wysokiej rentowności w krótkim okresie czasu. To jest definicja piramidy finansowej.

Oczywiście, zaledwie rok czy dwa lata temu, specjaliści twierdzili, że Bitcoin powinien być regulowany, ponieważ spadająca cena powodowała, że ​​inwestorzy tracili pieniądze. Najwyraźniej teraz problemem staje się rosnący kurs waluty.

Paradoksalnie w zeszłym miesiącu minister finansów Anton Siluanov powiedział, że:

“Nie ma sensu ich zakazywać [cyfrowych walut], trzeba je regulować”.

Nie mniej niż tydzień temu, Siluanov planował włączenie tematu waluty cyfrowej do krajowej strategii w zakresie umiejętności finansowych.

Także pod koniec sierpnia Cointelegraph poinformował, że moskiewska giełda rozważała włączenie do niej wielu instrumentów pochodnych opartych na Bitcoinie i funduszach obrotu giełdowego (ETF).

Mimo że dzisiaj po raz pierwszy Putin objął bezpośrednie stanowisko przeciwko Bitcoinowi, problemy już od jakiegoś czasu gromadziły się na horyzoncie. Wiceminister finansów Rosji, Alexey Moiseev, niedawno nazwał Bitcoina piramidą i ogłosił umożliwienie dostępu do niego jedynie “wykwalifikowanym inwestorom”, a nie “zwykłym ludziom”.

Cointelegraph poinformował wcześniej, że Bank Rosji próbuje zablokować giełdy kryptowalutowe w tym kraju. Pomimo negatywnych wiadomości prosto z Rosji, Bitcoin kontynuuje swoją wspinaczkę na poziom 5000 dolarów.