Firma konsultingowa PwC rozpoczyna nowy program pod nazwą “umiejętności cyfrowe”, którego celem jest poprawa kompetencji pracowników w zakresie nowych technologii, takich jak Blockchain

 

31.08.2018

 

Firma wyśle 1000 swoich pracowników na dwuletnie programowe szkolenie, które obejmie różne technologie związane z technologią cyfrową, od Blockchaina po drukowanie 3D aż do dronów.

Nazywane akceleratorami cyfrowymi, program rozpocznie się w styczniu, zgodnie z raportem. Sarah McEneaney, powiedział, że ruch ten jest częścią szerszego wysiłku, aby zwiększyć wiedzę fachową firmy.

“W tym momencie wydaje się, że ludzie powinni mieć większe umiejętności technologiczne, a my musimy być konkurencyjni i reagować na to, co robią nasi klienci”

Szkolenie powinno także zwiększyć wydajność pracowników, zmniejszając liczbę godzin poświęcanych na pracę nad problemami, twierdził McEneany. Oszczędności te zostaną przekazane klientom PwC.

Szacuje się, że około 3,500 z ponad 46 tys., pracowników pracujących w PwC złożyło wnioski o punkty w programie. W trakcie programu 1000 wybranych pracowników będzie współpracować z klientami, jednocześnie biorąc udział w kursach o wartości około 10 godzin tygodniowo. Dane i analizy, które będą obejmować zbieranie informacji o Blockchainie, będą stanowić pierwszą część programu.