Dziś, 24 maja 2017 roku na rynku zadebiutował nowy projekt pod nazwą Qtum.

Hasłem przewodnim projektu jest uczynienie blokchainu bardziej przyjaznym i przygotowanym na biznes. Qtum: “the blockchain made ready for business” wystartował na giełdzie z dość wysokim kursem wyjściowym – 6.57$.

 

Decentralizacja jak wiadomo jest podstawą tak branży crypto jak i poszczególnych jej sektorów-  Qtum jako jeden z wirtualnych projektów opiera się na pełnej decentralizacji. Istotą proponowanego rozwiązania, skierowanego do podmiotów i organizacji działających w sferze szeroko pojmowanego biznesu, jest stworzenie świata wirtualnego na wszystkie urządzenia przenośne.

 

Ekosystem blockchain dostępny w wersji mobilnej ma wspierać pracę na urządzeniach typu smartfony czy tablety, jednak głównym założeniem wciąż pozostaje zbudowanie zdecentralizowanych aplikacji, którym użytkownik może w pełni zaufać.

QTUM

Qtum łączy zmodyfikowaną infrastrukturę Bitcoin Core z interoperacyjną wersją maszyny wirtualnej Etherum (EVM), co przyczynia się do wysokiego wskaźnika niezawodności połączonego z niekończącymi możliwościami oferowanymi przez inteligentne kontrakty. Jest to jedno z tych współczesnych rozwiązań, które zostało zaprojektowane z myślą o niezawodności, stabilności, modułowości i interoperacyjności. Interoperacyjność należy rozumieć jako wzajemne współdziałanie systemów programowych, które umożliwia przepływ informacji między tymi systemami. Warunkiem technicznym interoperacyjności jest współpraca w sieci globalnej – maszyny muszą być podłączone do sieci, by mógł nastąpić przepływ informacji.

 

Qtum stworzony jest po to, aby ułatwiał sektorom i starszym instytucjom łatwiejsze współdziałanie z technologią blockchain. Każdy użytkownik ma możliwość generowania własnych tokenów, automatyzowania zarządzania łańcuchem dostaw i angażowania się w samoobsługowe umowy w standardowym, bezpiecznym środowisku. Całe rozwiązanie zostało przetestowane i sprawdzone pod kątem stabilności.

 

Qtum to kolejne rozwiązanie dedykowane dla sektora biznesu, ułatwiające przeprowadzanie międzynarodowych transakcji. Narzędzia i metody standaryzacji przepływu opracowywane są przez zespół specjalistów działający w porozumieniu ze środowiskiem akademickim. Projekty B+R zyskują coraz większe znaczenie w rozwoju nowoczesnej, cyfrowej cywilizacji.  Qtum tworzeny inteligentnego centrum usług, oferującego bezpieczne i starannie przetestowane szablony umów, dostosowane do wielu różnorodnych dziedzin przemysłu i zastosowań. Rozwiązanie można wykorzystać zatem zarówno do zarządzania łańcuchem dostaw jak i do projektów telekomunikacyjnych czy IoT.