Hurricane Harvey uderzył w stan Texas i Gulf Coast, powodując ogromne szkody przez, które setki tysięcy osób straciło dach nad głową

 

30.08.2017

 

Niewątpliwie jest to jeden z najgorszych huraganów, które w ostatnim czasie nawiedziły Stany Zjednoczone. Władze nie radzą sobie z tą katastrofą, ludzie z innych miejscowości biorą swoje łodzie, kupują żywność, leki i ruszają na pomoc.

USA

Danny Sessoms, gospodarz audycji radiowej o tematyce kryptowalutowej z siedzibą w Austin, połączył siły z firmą Unsung, aby zorganizować pomoc dla ofiar Hurricane Harvey. W swoim audycie radiowym Sessoms ogłosił, że będzie przyjmował darowizny za pośrednictwem cyfrowych walut takich jak Bitcoin i Dash a za otrzymane pieniądze kupi leki.

Ten wysiłek opłacił sie, gdyż do tej pory udało się zebrać 50 tys. dolarów, a Sessoms wysłał już pierwsze paczki potrzebującym.

Jak wyjaśnia Sessoms:

“Chwile takie pokazują prawdziwą moc tej technologii i to, co kryptowaluty wyróżnia”.

Kryptowaluty nieraz były krytykowane za to, że posługują się nimi przestępcy, którzy sprzedają narkotyki i piorą pieniądze ale warto wziąć pod uwagę to, że wcześniej też przestępcy sprzedawali narkotyki i prali pieniądze choć nie było kryptowalut. Ta sytuacja pokazuje, że kryptowaluty nie służą tylko do złych rzeczy ale również niosą ze sobą dobro jak widać w tej sytuacji.