Firma deweloperska New World Development oraz Instytut Badań Naukowo-Technicznych w Hongkongu (ASTRI) wspólnie wprowadzą platformę Blockchain dla nabywców domów, a Bank of China będzie pierwszym użytkownikiem banku

 

21.02.2019

 

Platforma podobno ma na celu zastąpienie operacji papierkowych – takich jak podpisanie tymczasowej umowy sprzedaży i zakupu lub wniosku o kredyt hipoteczny z cyfrową autoryzacją. Pozwoli to użytkownikom przesłać autoryzowaną, zaszyfrowaną i podpisaną cyfrowo umowę tymczasową do wybranych banków.

Szacuje się, że integracja (DLT) z wewnętrznymi procesami organizacji pomaga obniżyć koszty operacyjne banków o 15 do 60 procent, podczas gdy sama platforma spodziewa się wzrostu liczby użytkowników.

CEO firmy ASTRI, Hugh Chow, powiedział, że DLT może zmienić wygląd operacji na rynku nieruchomości, co skutkuje wydajnymi i elastycznymi procedurami zakupu nieruchomości, podczas gdy HKMA argumentował, że DLT “pozwala wszystkim użytkownikom w ekosystemie bezpiecznie udostępniać informacje o klientach i historie transakcji, rozproszona infrastruktura danych bez uszczerbku dla prywatności klientów i poufnych informacji biznesowych”

W sierpniu ubiegłego roku Bank of China jeden z czterech największych państwowych banków w Chinach – nawiązał współpracę z korporacją usług finansowych China UnionPay (CUP), aby wspólnie badać aplikacje technologii Blockchain dla systemów płatności. W ramach tej inicjatywy CUP postawiono na zbudowanie zunifikowanego portu dla mobilnych zintegrowanych usług finansowych, w ramach którego posiadacze kart będą mogli używać kodu QR do wydawania, przekazywania i handlu w aplikacji do płatności w chmurze.

W styczniu chińska samorządowa organizacja bankowa, China Banking Association (CBA), ogłosiła, że ​​uruchomi platformę opartą na Blockchainie, aby poprawić efektywność w całym sektorze. Projekt, formalnie określany jako “międzybankowa platforma handlowa China Trading Finance”, ma na celu wykorzystanie Blockchaina do finansowania handlu, transakcji i innych usług finansowych.

Chiny aktywnie wprowadzają technologię Blockchain w różnych sektorach. Ostatnio rząd tego kraju opublikował “Przewodnie opinie na temat rewitalizacji usług finansowych na obszarach wiejskich”. Nowe ramy mają na celu wykorzystanie nowych technologii, takich jak Blockchain, w celu “poprawy identyfikacji, monitorowania, wczesnego ostrzegania i usuwania poziomów ryzyka kredytowego w rolnictwie”

Źródło obrazu: 123rf.com