Raport odnośnie korzystania z Bitcoin w 2016 roku ukaże się niebawem

 

 

Jamie McCormick, zarządzający zespołem ds. marketingu Bitcoin, oraz BitcoinsIrelans właśnie opublikowali wyniki corocznej globalnej ankiety, która odbyła się od kwietnia do czerwca 2016. W odpowiedzi na pytanie o aktywne korzystanie z Bitcoin, 65% respondentów odpowiedziało, że wysłali lub otrzymali jednostki w ostatnim tygodniu, podczas gdy 9% z nich nigdy z niego nie korzystało.

 
Pełna wersja raportu zostanie opublikowana w czwartek o godzinie 15 GMT na stronie:

 
www.bitcoinsinireland.com

 
Jamie McCormick twierdzi:

 
“Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że możemy opublikować ten raport w tym tygodniu i mamy nadzieje, że ludzie, którzy badają, inwestują i pracują nad Bitcoin oraz blockchain, znajdują go jako interesujący skrót tego, co dzieje się w branży w 2016 roku.”

 
Wyniki ankiety są również fascynującym opisem tego, jak użytkownicy Bitcoin oceniają sami siebie, co lubią w tej walucie cyfrowej, traceniu portfeli oraz wykorzystywaniu giełd, nawyków oraz wielu aspektów wydobywania.

 
Jak przeprowadzono ankietę?

 
Zespół składał się z wolontariuszy z irlandzkiego przemysłu gier, Bitcointalk oraz reddit, którzy pomogli przełożyć ankietę na 13 języków. Na prośbę członków społeczności, szukają oni obecnie partnerów w mediach Bitcoin w Chinach i Rosji, Indonezji, Portugalii, na Filipinach oraz w Indiach do przeprowadzenia kolejnej ankiety w przyszłym roku.

 
McCormick powiedział, że ankieta miała kilka celów. Niektóre z nich dotyczyły przeprowadzenia badania, aby wspomóc jego firmę w rozwoju oraz zaangażować jego klientów i czytelników strony do wejścia na rynek globalny.

 
Wolontariusze zidentyfikowali obszary, w których potrzebowali odpowiedzi, i ułożyli 37 pytań, włączając w to informacje demograficzne, aktywne użytkowanie Bitcoin, opinie na temat portfeli, giełd, hazardu, wydobywania, strat Bitcoin, zalet i wad waluty.

 
Kim byli respondenci?

 
Respondenci pochodzili z 68 krajów na całym świecie, głównie z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz południowo-wschodniej Azji. Ankietowani byli w wieku od 15 do 71 lat, głównie mężczyzn (91,8%), kobiet – 5,7%, osób, które nie chciały określić swojej płci było 2,5%.

 

11.08.16