Rynek inwestycyjny Reality Shares połączył siły z Nasdaq, aby uruchomić firmy śledzące indeksy w rodzącym się przemyśle Blockchain

 

 

 

14.11.2017

Indeks inteligentnej wersji beta – zwany Reality Shares Nasdaq Blockchain Economy Index – jest opracowywany za pomocą wewnętrznych i zewnętrznych badań, a także zastrzeżonego systemu rankingowego “Blockchain Score”, czytamy komunikacie prasowym.

Reality Shares planuje także fundusz ETF, który będzie śledził indeks i złożył już wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Fredrik Voss, wiceprezes ds. innowacji Blockchain na Nasdaq, powiedział, że współpraca stanowi “namacalny” sposób śledzenia rozwoju sektora Blockchain. Indeks Blockchain może obejmować udziałowe papiery wartościowe zarówno spółek operacyjnych, jak i przedsiębiorstw, które nie są operatorami, składających ETF.

Eric Ervin, dyrektor generalny Reality Shares powiedział:

Ponieważ wdrażane są te nowe aplikacje, uważamy, że te firmy najprawdopodobniej staną się zakłóceniami w swoich branżach, z potencjalnym zyskiem kosztem firm, które nie wdrażają aplikacji typu Blockchain.