Jeden z dyrektorów Monetary Authority of Singapore (MAS) powiedział, że rozwój ICO i kryptowalut może dawać lekcje dla regulatorów

 

 

 

10.11.2017

Yao Loong Ng, dyrektor wykonawczy departamentu ds. strategii rynków finansowych MAS, powiedział, że chociaż wielu jest sceptycznie nastawionych do “spekulacyjnych” przypadków użycia technologii, organy regulacyjne “mają obowiązek być czujnym co do potencjalnego wyniku.”

Jak donosi Edge Markets, Ng wskazał, że “time to market” dla ICO korzystnie wypada w porównaniu z IPO, co może zająć dziewięć miesięcy na przygotowanie. Powiedział, że:

Jeśli proces pisania white paper dla ICO, a następnie notowania na giełdzie, może zająć kilka dni, to z pewnością jest to coś, czego możemy się nauczyć.

Ng przedstawił swoje komentarze podczas panelu dyskusyjnego na konferencji ASEAN Capital Markets w Kuala Lumpur.

Wiadomość ta jest zgodna z ogłoszeniem w zeszłym tygodniu przez organ nadzoru w Malezji pracami nad “odpowiednimi przepisami i wytycznymi” dotyczącymi funkcjonalnych przypadków wykorzystania zasobów cyfrowych.

Wcześniej w sierpniu MAS wydał ostrzeżenie, aby ostrzec inwestorów przed potencjalnym ryzykiem związanym z ICO i wirtualnymi programami inwestycyjnymi związanymi z walutami.