Założyciel i dyrektor generalny aplikacji Revolut, cyfrowej bankowości w Wielkiej Brytanii publicznie zaprzeczył zarzutom o praniu brudnych pieniędzy i zaniedbaniu przez firmę

 

05.04.2019

 

“The Telegraph”, zarzuca Revolut, że kierownictwo celowo wycofało się z programu przeciwdziałającego praniu pieniędzy (AML) w zeszłym roku.

Dalsze raportowanie przez Telegraph ujawniło, że firma zwróciła na siebie uwagę brytyjskiego organu nadzoru finansowego, Financial Conduct Authority (FCA).

“W tym tygodniu pojawiły się w mediach informacje wprowadzające w błąd związane z naszą funkcją zgodności”, powiedział CEO Nik Storonsky, nie wspominając o konkretnych krytykach. Według Storonsky’ego Revolut zdecydował się powrócić do swoich wcześniejszych systemów AML po tym, jak uaktualnienie nie zapewniło odpowiedniego bezpieczeństwa.

“W żadnym momencie w tym czasie nie spełnialiśmy naszych wymogów prawnych lub regulacyjnych. Przeprowadziliśmy dokładny przegląd wszystkich transakcji, które zostały przetworzone w tym czasie, co potwierdziło, że nie doszło do żadnych naruszeń “- kontynuował. Storonsky dodał:

“Niestety, fakt ten nie został uwzględniony w oryginalnym newsie. Ta implementacja nie doprowadziła do naruszenia żadnych sankcji lub przepisów dotyczących prania pieniędzy i wymogów, więc nie wysłaliśmy oficjalnego powiadomienia do regulatora”

Pod koniec 2017 roku Revolut dodał wsparcie dla Bitcoina, Ethereum i Litecoina. Ogólna pozycja firmy wydaje się kontrastować z aplikacją bankową Monzo, którą niektórzy uważają za konkurencyjną firmę Revolut.

“Osobiście uważam, że działamy dla użytkowników i potrzeb użytkowników, które ma większość populacji, a większość w tej chwili korzysta z kryptowalut” – powiedział współzałożyciel Jason Bates w magazynie technologicznym Decrypt.

Niektórzy twierdzą, że Monzo nie powinien rezygnować z kryptowalut, ale Bates powiedział, że podczas gdy krypto jest ważne w krajach i jurysdykcjach o wysoce skorumpowanych systemach finansowych, konsumenci mieszkający w krajach posiadających zdrowe instytucje finansowe wybiorą bezpieczniejsze i stabilniejsze systemy i odwrotnie. Ostatnie badanie brytyjskich konsumentów sugerowało wysokie rozpowszechnienie zarówno wiedzy, jak i własności kryptowalut. 36 procent respondentów w wieku 18-24 lat twierdziło, że zna kogoś, kto kupił Bitcoina.

Źródło obrazu: 123rf.com