Dyrektor generalny firmy Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że “Bitcoin jest naprawdę kontrolowany przez Chiny”

 

 

14.06.2018

 

W niedawnym wywiadzie dla Stifel Tech Analyst Lee Simpsona, Garlinghouse zagłębił się w wiele tematów związanych z technologią Blockchain i światem kryptowalut, twierdząc, że BTC jest pod kontrolą Chin, mówiąc:

“Opowiem ci inną historię, która jest zaniżona, ale warto zwrócić na to uwagę. Bitcoin jest naprawdę kontrolowany przez Chiny. W Chinach jest czterech górników, którzy kontrolują ponad 50 procent Bitcoinów. Skąd wiemy, że Chiny nie będą interweniować? Ile krajów chce używać waluty kontrolowanej przez Chiny? Po prostu tak się nie stanie”

Garlinghouse podzielił się także swoją opinią na temat technologii BTC i XRP oraz Blockchaina, argumentując, że “nie będzie zakłócać banków”, chociaż “będzie odgrywać ważną rolę w sposobie, w jaki działa nasz system”, jednak “jest to krótkowzroczny widok”

Mówiąc o Ripple, określił go jako “najlepszy cyfrowy zasób do rozliczenia”. Garlinghouse powiedział, że “Bitcoin zajmuje dziś 45 minut, aby uregulować transakcję”, podczas gdy XRP potrzebuje czterech sekund na rozwiązanie, twierdził.

W lutym platforma transakcyjna BitMex opublikowała raport na temat Ripple, odkrywając, że struktura protokołu konsensusowego Ripple sugeruje bardziej scentralizowaną strukturę ich waluty.

Zgodnie z raportem, zespół badawczy BitMex przeprowadził wewnętrzny test z technologią Ripple. Zespół zainstalował i uruchomił kopię Rippled, węzeł obsługiwany przez pobranie pięciu kluczy publicznych z serwera Ripple, z których wszystkie zostały przypisane do Ripple.com. Cztery z pięciu kluczy zostały rzekomo wymagane do poparcia propozycji, aby mogła zostać przyjęta. “Ponieważ wszystkie klucze zostały pobrane z serwera Ripple.com,” raport mówi, “Ripple zasadniczo w pełni kontroluje przesuwanie monet w przód, więc można powiedzieć, że system jest scentralizowany.”

Nowe badanie opublikowane przez pracowników University of Texas sugeruje, że połowa wzrostu cen BTC w grudniu zeszłego roku była wyraźnie spowodowana uwięzieniem i emitentem Bitfinex. Artykuł opisuje schematy transakcji, które pokazują, że Tether był “używany do zapewniania wsparcia cenowego i manipulowania cenami kryptowaluty”. Stwierdzono, że zakupy z Tether były “ustalane w czasie po spadkach na rynku i skutkowały znacznym wzrostem cen Bitcoinów”