Pomimo kilku negatywnych prognoz, cena Bitcoina wykazała znaczącą siłę w swojej tendencji wzrostowej widocznej przez ostatnie kilka tygodni

 

 

Według Jeremy’ego Epsteina z Never Stop Marketing, od początku bieżącego roku w kryptowaluty zainwestowano ponad 35 miliardów dolarów. Epstein tłumaczy, że powodem takiego stanu rzeczy może być powolne „normowanie” środowiska zgromadzonego wokół tej technologii. Skutkuje to napływem nowych uczestników rynku, gdyż inwestorom coraz łatwiej przychodzi zaakceptować kryptowaluty.

 

Internetowy przedsiębiorca i inwestor kryptowalutowy Vinny Lingham uważa, że Bitcoin z całą pewnością dosięgnie wartości 3 tysięcy dolarów w ciągu bieżącego roku. Prognoza ta została poczyniona na łamach serii tweetów, na łamach których ujawniał on, co robił przez ostatni czas, jednocześnie odnosząc się do przyszłości Bitcoina i altcoinów. Opinia Linghama pojawiła się przed tym, jak Bitcoin osiągnął nowy ATH w wysokości 1730 dolarów zaledwie kilka dni temu.

 

Bitcoin robi się coraz twardszy

 

Lingham podkreśla jednak, że nie zdecyduje się on na dyskutowanie o swoich własnych inwestycjach, aby uniknąć wywierania wpływu na rynek, przekonując, że generowane przez niego zyski są uczciwe i „szczere”. Optymistycznie nastawiony na przyszłość jest również prezydent Crypto Consultant, Jason Cassidy, który wskazuje na możliwość „wzmacniania się” w ten sposób Bitcoina. To tworzyłoby potencjalną sytuację, w której Bitcoin mógłby zareagować na hard forka równie niewzruszenie, jak miało to miejsce w przypadku odrzucenia wniosku o utworzenie kryptowalutowego ETF w marcu.

 

W dalszej części swojej wypowiedzi, Cassidy tłumaczy, że Bitcoin służy aktualnie jako środek tezauryzacji, do czego nadaje się doskonale dzięki umiejętności transportowania dużych wartości pieniężnych w krótkim czasie. Aktualnie o wiele łatwiej jest przesłać gdzieś miliony dolarów wyrażone w BTC, niż poprzez tradycyjny system bankowy. Kategorii powodów jest kilka: należą do nich czasowe, pieniężne, bezpieczeństwa czy administracyjne.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

12.05.2017